Antik Roma'nın şoke eden seks skandalları

Antik Roma'da insanların çok iyi yaptıkları bir şey vardı; skandal yaratmak. su kemeri inşa etmek veya modern takvimle uğraşmaktan arta kalan vakitlerinde kendilerini eğlendirmek için yeni yollar bulmak. Bu da onlar için daha çılgın partiler ve daha çılgın seks anlamına geliyordu.

Eklenme Tarihi: 13 Haziran 2018

1. İmparatoriçe Valeria, bir gecede tam 25 erkekle sevişti.

İmparator Cladius'un üçüncü eşi ve oğlunun annesi İmparatoriçe Valeria Messalina, ağır bir nemfoman idi. Kendisinin her gece çeşitli erkeklerle yattığı ve bunun için de kılık değiştirerek halkın arasına karıştığı biliniyor. Valeria Messalina'nın seks bağımlılığı kendisi için aynı zamanda bir eğlence konusu olmuştu. Bir gün, kimin daha çok erkekle birlikte olabileceğine dair Roma'nın en ünlü seks işçilerinden biriyle iddiaya giren Valeria, aynı gecede tam 25 erkekle sevişmişti. Yazarken bile ağzımız açık kaldı...

2. Caligula, kutlama için gittiği düğünden gelini alıp döndü.

Roma İmparatorluğu'nun üçüncü imparatoru Caligula ile restleşmek pek de akıl kârı bir iş değildi, çünkü sonu sizin için hüsranla bitebiliyordu. Bunun en acı örneklerinden birine Senatör Gaius Piso şahit olmuştu. Gaius Piso'nun düğün için verdiği ziyafetine katılan Caligula, Piso'nun karısına dokununca onu sinirlendirir. Piso, Caligula'dan bir daha karısına dokunmamasını ister ama karşınızdaki bir imparator, sakın unutmayın. Caligula buna sinirlenir ve Piso'nun karısını düğünden zorla alıp götürür, sonra da onunla kendisi evlenir. Zavallı kadınla birlikte olduktan sonra, onu kimsenin bir daha el süremeyeceği bir adaya hapseder. Ne yazık ki, Caligula'yla inatlaşmanın bedelini en çok da iki adamın elinde oyuncak olan bu kadın ödemiş oldu.

3. İmparator Nero, annesi Agrippina ile ensest ilişki yaşadı.

Gözünü hırs bürümüş bir kadınsınız, imparatorluğa hükmetmek istiyorsunuz ama yapabildiğiniz en iyi şey imparatorun annesi olabilmek... Hedefi büyütmek için ne kadar ileri gidebilirsiniz? Eğer söz konusu kişi Nero'nun annesi Agrippina ise çizgiyi oldukça aştığını söyleyebiliriz. Oğlunu manipüle etmek ve imparatorlukta söz sahibi olabilmek için kadınlığının gücünü kullanan Agrippina, Nero'yla ensest ilişki yaşıyordu. Peki, herkesin bundan nasıl haberi olmuştu? Tabii ki, Nero'nun kıyafetlerindeki lekeler sayesinde... İnsan güç için nasıl bu kadar ileri gidebilir ve hırsının kurbanı olabilir, gerçekten aklımız almıyor.

4. Caligula, misafirlerinin eşleri ile birlikte oluyordu.

Caligula'nın başka erkeklerden üstün olduğunu kanıtlama çabası, eminiz sizin de dikkatinizi çekmiştir. Kendisi bunu göstermek için oldukça tuhaf bir yol seçmişti. Caligula, parti için çağırdığı misafirlerinin eşleriyle birlikte oluyor ve onları yatak odalarına geri götürüp her şeyi kocalarına anlatmalarını istiyordu. Eğer kızgın eşin tepkisi onu yeterince tatmin etmemişse çiftlerin boşanmalarını sağlıyordu. Bunu yapmasının tek sebebi ise yalnızca diğerlerine istediği şeyi yapabildiğini göstermekti.