Annelerinin Yolundan Giden Başarılı Güzeller...

Hayatlarını annelerinin izinden giderek şekillendiren ünlü isimler bugün tekrar gündeme geldi.

Eklenme Tarihi: 09 Mayıs 2021

* BERGÜZAR KOREL VE ANNESİ HÜLYA DARCAN

Bergüzar Korel, sahnelerin usta isimlerinden Tanju Korel ve Hülya Darcan'ın kızı. Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü'nden mezunu olan Korel, okul hayatı boyunca birçok oyun ve kısa filmde yer aldı.

Bergüzar Korel, aynı zamanda Devlet Tiyatrosu Kuva-yi Milliye oyununda yardımcı oyunculuk yaptı. Şimdilerde Halit Ergenç ile evli olan ve üçüncü kez anne olmaya hazırlanan ünlü oyuncu, sürpriz hamileliği sebebiyle rol alacağı diziye veda etmek zorunda kaldı.

"Binbir Gece", "Vatanım Sensin" ve "Karadayı" gibi birçok projede rol alan Korel, konuyla ilgili şunları söylemişti:

Sete çıkmaya hazırlanırken ailecek de bizi çok şaşırtan bir sürpriz ile karşılaşarak, hamile olduğumu öğrendim. Hamile olmam projeye devam etmeme engel değilken, artan vakalar yüzünden çekimlerimizi ileri bir tarihe attığımızda maalesef fiziksel değişimim karaktere ve projemize uygun olmayacağı için aylardır üzerinde çalıştığımız işimizi erteleme kararı almak zorunda kaldık. Bir yandan minik bebeğimiz, bir yandan çok kıymetli insanlar ile büyük bir emek vererek, üzerine çalıştığımız bu projeye veda etmek... Benim için hiç kolay değil...

* ŞEVVAL SAM VE ANNESİ LEMAN SAM

Bir diğer isim ise Şevval Sam... Şarkıcı, 1973 yılında Leman Sam ve Selim Sam'ın birlikteliğinden dünyaya geldi. İlk ve ortaokulu Hasan Ali Yücel İlköğretim Okulu'nda okuyan Sam, ardından İstanbul Zincirlikuyu İnşaat Teknik ve Yapı Meslek Lisesi restorasyon bölümünü bitirdi.

Yüksek öğrenimini Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik bölümünde tamamlayan Şevval Sam, ailenin sanatçı üyeleri arasında yer alıyor. Annesinin izinden giden Sam, 2006'da yayınladığı "Sek" albümüyle müzik kariyerine ilk adımı attı.

1993-1998 yılları arasında yayınlanan "Süper Baba" adlı yapımdaki "Deniz" karakteriyle de büyük beğeni toplayan Şevval Sam, daha sonra çeşitli film ve dizilerde rol aldı.

"Müzik benim anadilim" diyen sanatçı, "Hem şarkıcılık hem de oyunculuk işine nasıl yetişiyorsunuz?" sorusuna, "İşimi çok severek yaptığım için pek yorulmuyorum. Hepsini severek yapıyorum" şeklinde yanıt vermişti.