Amazon.com kurucusu Jeff Bezos'un ilginç yaşam öyküsü

Jeff Bezos olağanüstü zekasını büyük riskler alarak konuşturdu. Sıra dışı yaşamı, fikirleri, merakları, alışkanlıkları ve başarısız görünürken ki başarılarıyla bugün 88 milyar dolarlık servete ulaştı.

Eklenme Tarihi: 25 Kasım 2017

ABD'de dün başlayan "Şükran Günü hafta sonu" ve bugün devam eden "Kara Cuma" (Black Friday) satışlarında rekor beklenirken dünyanın en zengin kişisi olan Jeff Bezos'un serveti de 100 milyar doları aştı

Alışveriş çılgınlığının en popüler adreslerinden Amazon'a olan ilgi nedeniyle yatırımcıların da şirket hisselerine talebi artınca Bezos 1 gece 3.2 milyar daha kazanarak servetini 100.4 milyar dolara taşıdı.

1 yılda servetini 33 milyar dolar arttıran Bezos böylelikle 1999 yılından beri 100 milyar dolar barajını aşan ilk milyarder unvanını aldı. bunu en son başaran Bill Gates olmuştu.

Amazon.com kurucusu Jeff Bezos, geçtiğimiz aylarda şirket hisselerindeki artışla 3 saatte 10 milyar dolar kazanarak bir anda 92.9 milyar dolar servete ulaşmış ve geçtiğimiz günlerde dünyanın en zengini Bill Gates'i geride bırakmıştı.