Fahrettin Altun'un Eleştirisi Sonrası HaberTürk AKP ve MHP'nin Hedefinde

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın partililerle bayramlaşması esnasında gözlerinin kapanması ve bir süre duraksaması sosyal medyanın gündemine oturdu.

Eklenme Tarihi: 23 Temmuz 2021

Erdoğan'ın partililerle bayramlaşması sırasında gözlerinin kapanması gündem oldu.

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, kaleme aldığı yazıda söz konusu görüntülerin servis edilmesinde Anadolu Ajansı (AA), TRT ve Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı'na (CİMER) dikkat çekerek eleştirilerde bulundu. Altaylı'nın eleştirilerinin ardından AA'dan ve CİMER'den söz konusu yayın hakkında açıklama geldi. AA açıklamasında CİMER'den aldıkları için yayına müdahale edemediklerini belirtirken, CİMER'den de 'canlı yayın olduğu için bir şey yapamadık' savunması geldi. Habertürk'te yayımlanan bu yazının ardından CİMER Başkanı Fahrettin Altun, AKP'li ve MHP'li vekillerden art arda kınama mesajları geldi. Habertürk sosyal medyada yayımlanan mesajlarla hedef alındı.

İşte o mesajların bazıları:

FAHRETTİN ALTUN

Yalan haber, karalama ve dezenformasyon ile mücadelemiz sürüyor. Habertürk, karalama, dezenformasyon ve yalan haberden bir türlü vazgeçmiyor. Halkımızın doğru haber alma hakkını, genel olarak medyamızın itibarını garanti altına almak için çalışacağız. HABERTÜRKÜ KINIYORUZ!"

AKP KOCAELİ MİLLETVEKİLİ R.SEZER KATIRCIOĞUL
"Darbelerde basının açıktan alenen desteklerini sağır sultan bile duydu ve biliyor. Alışkanlıkları ve tarzlarında bir değişiklik olmadığı çok belli. Basının Türkiye’yi masa başında ve kalemleri ile dizayn etmelerine asla izin vermeyeceğiz. Mücadelemiz kararlılıkla devam edecek."