Alper Kul 90'lı yıllara döndü!

Türk sinemasının ve televizyon dizilerinin sevilen oyuncusu Alper Kul, ‘Mahalleden Arkadaşlar’da farklı bir imajla izleyici karşısında olacak.

Eklenme Tarihi: 16 Ağustos 2019

Alper Kul ‘Mahalleden Arkadaşlar’da Ekrem (Eko) karakteri ile izleyici karşısına çıkacak. Kul, Kardeş Payı, Düğün Dernek, İşler Güçler, Çalgı Çengi gibi film ve dizilerin senaristi ve yönetmeni Selçuk Aydemir’in kaleminden çıkan Mahalleden Arkadaşlar’da Eko karakterine daha ilk günden ısındığını belirtiyor.

Saf, temiz kalpli bir aile babası olan Eko, çok korktuğu karısı İko (Nurgül Yeşilçay)’nun iki bileziğini at yarışında kaybedince, onları yerine koymak için, birkaç haftalığına yoldan çıkıyor ve kimseye zararı dokunmadan mini kurnazlıklar yapmayı deniyor.

Uzun peruk saçı ve yoğun bıyıklarıyla tamamen farklı bir görünüme sahip olan Alper Kul, filmde maceradan maceraya koşuyor. 90’lı yıllarda geçen filmde o döneme ait bir çok dokuya rastlayacak olan sinema izleyicisi, hem nostalji yapacak hem de anılarını tazeleyerek o yıllar ile özlem giderecek.

Senaryoyu okuduğunda çocukluğu ile örtüşen bir çok ortak nokta bulduğunu belirten Alper Kul, ‘90’lar benim özlemle andığım, çocukluğum ve gençliğim demek. Filmde birçok konuyu birebir yaşadım ve senaryonun gerçekliğine hayret ettim, hayran kaldım’ dedi.