Alişan'dan Yeni Zelanda vahşetine çok sert yorum! Şerefsiz Allahsız p.ç

Yeni Zelanda’nın ChristChurch eyaletinde iki camide yapılan terör saldırısına tepkiler çığ gibi büyürken, Alişan sosyal medya hesabından saldırgana adeta ateş püskürdü.

Eklenme Tarihi: 15 Mart 2019

Yeni Zelanda'daki Cami saldırıları dünyanın gündemine oturmuş durumda. Birçok ülke hain saldırıları lanetlerken, Türkiye'den de büyük tepkiler gelmeye devam ediyor. Ünlü şarkıcı Alişan da sosyal medya hesabında saldırıyı lanetlerken, ağır sözler sarf ettiği için kimileri tarafından tepki çekti.
Geçtiğimiz günlerde çocuğunu kucağına alan Alişan, yaptığı paylaşımda, "Sadece 1 dakikasını izleyince tüylerim ürperdi. Müslüman diye, ibadet ederken o kadar insanı öldürdüğünü sanan şerefsiz o.ç, Allahsız p*ç, bilmiyorsun ki onlar Şehit oldu. Ne kadar İslam düşmanı varsa kahrolsun İnşallah. Allah köklerini kurutsun." şeklinde sert konuştu.

Mesajını Instagram üzerinden de paylaşan Alişan, küfürleri nedeniyle "Ağzına küfür yakıştı mı? Ayıp, yazıklar olsun" yorumlarına maruz kaldı. Öte yandan Alişan, yaşanan vahşet nedeniyle TRT Müzik ekranlarındaki yeni programının bugünkü bölümünü iptal ettiklerini açıkladı.

Hristiyan terörist demezler!
Yeni Zelanda vahşetine kayıtsız kalmayan ünlüler, tepkilerini sosyal medyadan dile getirdi. Dursun Ali Erzincanlı, ''Yeni Zelanda Nur Camii’ndeki kardeşlerimizin şehadetleri mübarek olsun. Yaralılara şifa diliyorum. Yer cami ya, fail müslüman değil ya, sadece “saldırgan” diye anılır fail. Hristiyan terörist demezler. Hele Yahudi terörist hiç demezler!" diyerek tepkisini ortaya koydu.

Metin Şentürk
''Bugün Cuma Namazı için camiye giden Müslüman kardeşlerime yapılan saldırıyı derin bir üzüntü ile öğrenmiş bulunmaktayım. Mekanları cennet olsun..."