Fenerbahçe başkanı Ali Koç topu Acun Ilıcalı’ya attı: Sormak lazım!

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, katıldığı canlı yayında önemli açıklamalarda bulundu. Muriqi'nin iyi ücrette satılabileceğini, yeni hocanın sezon bitiminde açıklanacağını belirten Koç, Mesut Özil transferi için de topu Acun Ilıcalı'ya attı.

Eklenme Tarihi: 02 Temmuz 2020

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Habertürk'te yayınlanan "Türkiye'nin Nabzı" programında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

"Futbolda ilk sezon başımıza ne gelebilecekse geldi. Pek çok hatalarımız oldu, başarısız bir sezondu. İkinci sezona iyi başladık, iyi de bir planlama yaptık. İkinci yarının ikinci haftasına kadar, Başakşehir’i yendikten sonra ne olduysa 7 haftada, tarihimizde ender rastlanacak bir döneme girdik. 7 haftada 21 puanın 18’ini kaybettik ve yarışın dışında kaldık. Bunun nedenleri var. Bizden kaynaklı nedenler var, eskiden gelen nedenler var, dışarıdan kaynaklanan nedenler var. "

"ACUN'A SORMAK LAZIM"

"Mesut Özil'i Acun çıkardı galiba. Ona sormak lazım. Mesut Özil, çok iyi bir Fenerbahçeli'yse sembolik bir rakama gelmek isterse olur tabii ki. 12 milyon euro net para alıyor. Haydi indirim yaptı, 6 yaptı, 4 yaptı. Yok bu paralar artık. Bu sene Adidas'la son senemiz, teklifler var, nihai kararımızı vereceğiz."

"Emre Belözoğlu benim için önemli bir kişilik. Müthiş bir Fenerbahçe aidiyet duygusu var. Lider, bu devirde arma için oynayan futbolcu sayısı azaldı. Luiz Gustavo zannedersiniz ki Kadıköy’de doğmuş büyümüş. Bu futbolculardan da az kaldı. Bize teklif edildiğinde aklımızın ucundan geçmemişti. Almamızın en önemli nedeni karakteriydi. Emre lider bir karakter, zeki, çalışkan. Dolayısıyla Fenerbahçe’nin futbol aklında önemli rolü olacak. Sezon sonunda karar vereceğiz."