Alexander Wang Tacizi İtiraf Etti: Pişmanım

11 kişiye cinsel tacizde bulunmakla suçlanan Tayvan asıllı Amerikalı moda tasarımcısı Alexander Wang, iddiaların ardından konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Wang, "Onlara acı verecek şekilde davrandığım için pişmanım" dedi

Eklenme Tarihi: 12 Mart 2021

Dünyaca ünlü moda tasarımcısı Alexander Wang'in, birlikte çalıştığı ya da çeşitli etkinliklerde tanıştığı kişilere cinsel tacizde bulunduğu öne sürülmüştü.
Wang, hakkında ortaya atılan cinsel taciz iddialarının ardında yeni bir açıklama yaptı

Sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulunan 37 yaşındaki modacı, konuyla ilgili duygu ve düşüncelerini dile getirdi.
Alexander Wang, "Kısa bir süre önce birkaç kişi geçmişteki kişisel davranışlarım sebebiyle ortaya aleyhime ithamlar attılar" dedi.

Daha önce hakkındaki suçlamaları reddeden Wang, bu kez şu ifadeleri kullandı:
Onların öne çıkarak açıklama yapma haklarını destekliyorum ve söyleyeceklerini dikkatle dinledim. Hikayelerini paylaşmaları kolay değildi ve onlara acı verecek şekilde davrandığım için pişmanım.
Bu kişisel etkileşimlerde bazı detaylar konusunda uyuşmasak da görünürlüğümü ve etkimi kullanarak başkalarını bu zarar veren davranışları yapmamaları konusunda daha iyi bir örnek olacağım. Hayat, öğrenmek ve büyümektir ve şimdi ise daha iyisini biliyorum daha iyisini yapacağım.

11 kişiye cinsel tacizde bulunmakla suçlanan Tayvan asıllı Amerikalı moda tasarımcısı Alexander Wang hakkında geçtiğimiz haftalarda yeni bir iddia ortaya atılmıştı.
BBC’nin haberinde, moda tasarımcısı Wang'ın, yeniden cinsel taciz suçlamasıyla karşı karşıya olduğu belirtilmişti.