Al Pacino ve Robert De Niro'nun rol alacağı The Irishman'den ilk fragman

Martin Scorsese'in merakla beklenen filmi, The Irishman'den tanıtım geldi.

Eklenme Tarihi: 25 Şubat 2019

Oscarlı yönetmen Martin Scorsese'nin yönetmen koltuğuna geçtiği filmin yayınlanan tanıtım videosunda, The Irishman'i önümüzdeki sonbahar aylarında Netflix platformunda göreceğimiz duyuruldu.

The Irishman'de Robert De Niro, Al Pacino'nun yanı sıra Jesse Plemons, Harvey Keitel, Joe Pesci, Bobby Cannavale, Ray Romano gibi isimler de yer alıyor.

Filmin konusu ise şu şekilde:

Robert De Niro'nun bir çetenin tetikçisi Frank 'The Irishman' Sheeran'a hayat verdiği The Irishman filminde tetikçi, 25'in üzerinde kişinin ölümünden sorumludur. Al Pacino ise bir işçi lideri olan Jimmy Hoffa'yı, usta oyuncu Joe Pesci ise Pennsylvania'lı bir mafya babası olan Russel Bufalino'ya hayat veriyordur. Ayrıca Jimmy Hoffa'nın yok oluşunda parmağı olduğu düşünülen Bufalino'nun yanı sıra çetede Ray Romano canlandırdığı Bill Bufalino da göreceğimiz suç ailesi üyelerinden biri olacaktır. The Irishman'in Scorsese'nin en yüksek bütçeli filmlerinden biri olduğu söyleniyor. Filmde iki ayrı dönem gösterildiği için Robert De Niro ve Al Pacino'nun gençliğini canlandıracak isimlerle anlaşmak yerine, CGI teknolojisiyle usta oyuncuların gençleştirildiği bilinenler arasında yer alıyor. Bu da filmin bütçesinin yüksek olmasının nedeni olarak görülüyor.

The Irishman ile ilgili daha önce filmin oyuncularından biri olan Sebastian Maniscalco katıldığı bir podcast programında filmle ilgili açıklama yapmış ve "İlk sahnemi çekmeye hazırlandığı hafta hiç uyumadım. Çünkü o sahnenin Robert De Niro ve Joe Pesci ile birlikte olacağını biliyordum. Sete gittiğimde ise karşımda kimsenin olmadığını ve yalnızca ben konuşmak istediğimde konuşacağımı tekrarlıyordum." sözlerini sarf etmişti. Ayrıca Maniscalco sözlerine şu şekilde devam etti: "De Niro ve benim şöyle bir sahnemiz vardı: Yüz yüze duruyor ve ben doğrudan ona bakıyorum. Benim hiçbir şey söylememem gerekiyor ve onun gelip kıravatımı sıkması gerekiyor."