Akşamdan yapmanın faydasını göreceğiniz güzellik ve bakım uygulamaları

Akşamdan yapmanın faydasını göreceğiniz güzellik ve bakım uygulamaları

Eklenme Tarihi: 21 Temmuz 2017

1. Yüzünüzü akşamdan yıkayın. Pek çok uzmana göre yüz yıkama ürünlerini akşam kullanmak gerekiyor. Sabah sadece suyla yıkamak yeterli. Hem tüm gün yüzünüzde biriken kirlerden kurtuluyorsunuz, hem de sabaha uykuda yenilenmiş, tertemiz bir ciltle uyanıyorsunuz.

2. Yoğun nemlendirmeyi akşam yapın. Sabah nemlendirmeyin demiyoruz, ancak özellikle bu sıcak günlerde en kuru ciltler bile nemlendirici ve güneş koruyucu ikilisi ile parıl parıl parlıyor, üstüne bir de makyaj yapınca tam oluyor. Alıştığınız nemlendiricinizi akşamdan uygularsanız, sabaha yumuşacık bir ciltle uyanırsınız. Sabah da yağsız. çok hafif bir ürün kullanmanız yeter.

3. Vücudunuzda da öyle. Yumuşak ve pürüzsüz bir cilt için şart ama her gün üşeniyorsanız günlere bölerek parça parça da yapabilirsiniz; bir gün sadece bacaklar ve ayaklar gibi.

4. Maske yapın. Yıkanan değil de, durulanmayan ve ince bir tabaka olarak kalan maskeler tam da uyku öncesi için. Haftada bir yatmadan, 15 dakika önce bu şekilde uygulayacağınız maskenin etkisini daha net göreceksiniz.