Acun Ilıcalı’dan flaş açıklamalar! Mesut Özil koşmazsa sataşırım

Ünlü televizyoncu Acun Ilıcalı, DMAX'te yayınlanan 'Aslında?' programında Fuat Akdağ ile Bağış Erten'in konuğu oldu. Ilıcalı programda spora olan ilgisi ve Türk futbolu hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Eklenme Tarihi: 14 Kasım 2019

DMAX'te yayınlanan 'Aslında?' programında spor gündemini manşetler üzerinden yorumlayan usta gazeteciler Bağış Erten ve Fuat Akdağ’ın konuğu, Türk televizyonlarının duayen ismi Acun Ilıcal’ydı. Acun Ilıcalı, spor dünyası ve kendiyle ilgili birçok önemli açıklamaya imza attı. İşte, Acun Ilıcalı’nın açıklamalarının satır başları:

Fenerbahçe'ye baktığın zaman iyi oynaması kötü oynaması başka bir şey ama kendini paralayan futbolcular görüyorsunuz. Bu çok güzel bir olay. Yerliyi öyle görünce yabancı da havaya giriyor zaten. Ben yabancının sınırsız olmasından ama yerlinin de kullanılmasından yanayım.

Futbolla aramızdaki fark şu; biz tam bilinmezden gidiyoruz. Futbolda çok ciddi performans üzerinden gidiliyor. Bizimki daha altıncı hislere hitap eder, futbolda doğru açıdan baktığın zaman yüzde 80'lerde başarı sağlarsın. Futbol normalinde çok sıkıcı bir spor bence. Biz şimdi bu işin içine düşmüşüz ama normalde seyredebilecek bir şey değil 90 dakika.

Aç takımın hali başka oluyor. Aç olsak saldırırız, öbürleri daha mesafeli davranır. Galatasaray'ın 2 senedir çok önemli başarıları var, 3. seneye taşınması hep problem oldu. Fenerbahçe'de 3. sene şampiyonluğu yakalayamadı zamanında. Sanki bir doymuşluk var.