Ufak Tefek Cinayetler'in Merve'si Aslıhan Gürbüz şimdi ne yapıyor?

Ufak Tefek Cinayetler'de canlandırdığı Merve karakteriyle ekrana damga vuran Aslıhan Gürbüz yeni hayatını Instagram hesabından paylaştı. 6 senede 4 ameliyat ve 3 ayrı sakatlık yaşadığını açıklayan 36 yaşındaki oyuncu İstanbul'dan uzaklaşıp hayatını ve sağlığını nasıl toparladığını anlattı.

Eklenme Tarihi: 14 Aralık 2019

Star TV'de yayınlanan Ufak Tefek Cinayetler'de canlandırdığı Merve karakterinden sonra ekranlara ara veren Aslıhan Gürbüz, bu süreçteki yeni hayatında yaşadıklarını Instagram hesabından paylaştı. İşte Gürbüz'ün sağlıklı yaşam, yoga ve pilates dolu hayatıyla ilgili açıklaması:

- Tam bir sene önce bugün bir karar vermiştim. İstanbul’dan uzaklaşacak ve sağlığıma kavuşacaktım. Son 6 seneye 4 ameliyat ve 3 ayrı sakatlık sığdırmış, yaşımdan beklenmeyecek bir performans ile tüm omurgamı haşat etmiş, bedenimdeki tüm ihtiyacım olan hormon ve vitaminleri tüketmiştim. Üstüne üstlük psikolojim son ameliyatla yerlerdeydi.

-Dile kolay 2 bel fıtığı ameliyatı, 2 adet köprücük kemiği platini takma-çıkarma, 1 adet fizik tedavisi, 7 ay süren donuk ve çatlak omuz, bir adet diz kapağında kemik iliği ödemi ve menüsküs yırtığı ve yıllar önceki trafik kazamdan yadigar boyun düzleşmem. Şimdi yazarken bile nefessiz kalıyorum. Nasıl oldu bunlar derseniz ben hepsinin yanıtını biliyorum. Ama nasıl geçti derseniz işte onu anlatırım.

-İstanbul'u terk edip hayatıma düzenli sporu ve sağlıklı beslenmeyi sokmadım sadece, bana faydası olmayan her türlü eşya ve insanı da hayatıma sokmadım mesela. Sadece tüm sahteliklerden uzak gerçek doğada aylar günler geçirmedim; bana ait olmayan, başkalarının tüm yargılarını asla kabul etmemem gerektiğini ve kusurlarımla önce kendimi kabul etmem gerektiğini öğrendim mesela.

-Mesela kendimi en çok sakatlıklarım ve marazlarımla da sevmeyi öğrendim mesela. O düz durmayan dizimi her sabah öpüp okşadım, o sabahları yataktan zor kalkmama sebep olan o belime her sabah şefkat gösterdim. Durmayı öğrendim bir de durmanın da en zor eylem olduğunu, sabretmenin aslında benim de başarabileceğim bir şey olduğunu. Ve her gün ve her gün yeniden yeni baştan başlasam da bedenin inanılmaz bir güce sahip olduğunu öğrendim.