30. yaşına giren Taylor Swift hakkında 30 özel bilgi

People dergisi tarafından 2019 Yılın İnsanı seçilen dört kişiden biri olan, Forbes dergisinin yayınladığı '2019’da en çok kazanan müzisyenler' listesinin zirvedeki ismi Taylor Swift, bugün 30 yaşına girdi. İşte Taylor Swift hakkında 30 ilginç bilgi.

Eklenme Tarihi: 13 Aralık 2019

Amerikalı şarkıcı ve söz yazarı Taylor Swift, 13 Aralık 1989’da Pensilvanya'da doğdu. Annesi, şarkıcı James Taylor'dan esinlenerek ve uniseks isimlerin iş hayatında yükselmesinde yardımcı olacağını düşündüğü için ona Taylor adını koydu.

Swift'in ilk hobilerinden biri İngiliz biniciliğiydi. Ailesinin American Quarter ve Shetland pony türlerinde atları vardı ve Swift de bazı at gösterilerine katıldı.
Çocukluğunda ses ve oyunculuk dersleri için sık sık New York’a gitti. Ancak New York'taki birkaç yıl süren seçmelerden bir sonuç alamayınca müziğe yöneldi.

14 yaşında Nashville, Tennessee'ye taşındıktan sonra country müzikteki kariyerine başladı. Burada Big Machine Records ile anlaştı ve Sony/ATV Music publishing house ile çalışan en genç söz yazarı oldu.
Yıllar içinde Swift, toplamda 40 milyonu geçen albüm satışı ve 135 milyon single dijital indirmesiyle dünya genelinde en çok satan müzik sanatçılarından biri haline geldi.

Ünlü şarkıcı, toplamda 10 Grammy, 1 Emmy, 23 Billboard Müzik Ödülü ve 12 Country Müzik Ödülü kazandı ve 6 Guinness Dünya Rekoru'nu elinde tutuyor.