2022 Yılında Patlama Yapması Beklenen 7 Coin

Yatırımcıların aklında ise 2022'de hangi coinlerin daha iyi performans göstereceği sorusu yer alıyor. İşte 2022'de yatırımcısının yüzünü güldürmesi muhtemel 7 coin..

Eklenme Tarihi: 24 Aralık 2021

1. Cardano (ADA)
Etherum'un (ETH) kurucu ortağı tarafından inşa edilen Cardano, özellikle sıfır ücretle finansal işlemleri yürütmek için tasarlanmış bir blok zinciridir. Bu onu hem Bitcoin hem de Ethereum'dan daha hızlı yapar. ADA, fiyatı artmaya devam ederken blok zinciri tabanlı projelere daha fazla kullanılabilirlik ve erişilebilirlik sağlamak için ilerliyor. Ayrıca, Proof-of-Stake (PoS) blok zincirini kullanan en büyük kripto para birimidir. Bu nedenle, geleneksel Proof-of-Work protokolüne çevre dostu bir alternatif olarak kabul edilir.

2. WazirX (WRX)
Hindistan'ın önde gelen kripto değişim platformu WazirX, Hintli yatırımcılar için sorunsuz bir deneyim sunuyor. Yerel tokeni olarak WRX ile kullanıcılara düşük işlem ücretleri ve diğer heyecan verici özellikler sunuluyor. Hindistan'daki kripto para birimlerinin zorlu geçmişine rağmen, endüstrinin ülkede katlanarak arttığı görülüyor. Hindistan'daki düzenleyici yasalar kripto açısından pozitif kalabilirse, WRX büyümeye devam edecektir.

3. Chainlink (LINK)
Alışılmadık bir kripto olan Chainlink, kriptolardan ziyade geleneksel hisse senetlerine eşdeğer seviyelerde işlem görüyor. Ağı, Chainlink ağı içinde ve dışında veri aktarımına izin veren esasen işlevsel birimler olan merkezi olmayan oracle'lardan oluşur. Etkili kullanım durumları ve işlevsellik söz konusu olduğunda, Chainlink en önde gelen coin diyebiliriz. Ayrıca güvenli etkileşime olanak tanır ve güvenilir verilerle güvenli bir şekilde beslenen okuyucuları ödüllendirir. Önde gelen bir oracle hizmeti, şu ana kadar 300 ortaklığa sahiptir.

4. Solana (SOL)
Solana, hızlı ve ölçeklenebilir yenilikçi bir blok zinciridir. Saniyede 50.000'e kadar işlem gerçekleştirebilir ve olağanüstü düşük ücretler sunar. Ayrıca Solana, Proof-of-History ve diğer yenilikçi teknolojilerin ardındaki potansiyelden yararlandı. Başarısı, ağına zaten katılmış olan çok sayıda insanda yatmaktadır. Ana rakibi Ethereum gibi, Solana da risk profillerinde yüksek getiri sağlarken, doğası gereği fiyatta oynak olmayı sürdürüyor ve bu da onu yatırımcılar için ilginç kılıyor.