2020 yılında merakla beklenen 20 film

2020 yılında vizyona girecek bir dizi film şimdiden sinemaseverleri heyecanlandırdı. İşte 2020 de beklenen 20 film. BBC Türkçe- (Neil Smith)

Eklenme Tarihi: 30 Aralık 2019

Steven Spielberg, Batı Yakası Hikayesi'ni tekrar yorumlamak üzere yönetmen koltuğuna otururken, Sam Mendes de Birinci Dünya Savaşı sırasında geçen 1917 filminde kullandığı çekim teknikleriyle şimdiden konuşulmaya başlandı.
Süper kahraman filmleri açısından da 2020'nin bereketli geçmesi bekleniyor. Yırtıcı Kuşlar, Mulan, Kara Dul ve Wonder Woman 1984 bunlar arasında.
Ayrıca 1980'lerin kült filmleri Hayalet Avcıları ve Top Gun'ın devam filmleri de 2020 içerisinde vizyona girmeyi bekliyor.
James Bond ve Hızlı ve Öfkeli de aksiyon severleri memnun edecek seçenekler.

Tavşan Jojo (Jojo Rabbit)
İkinci Dünya Savaşı döneminin Alman diktatörü Adolf Hitler ile ilgili çekilmiş ender komedilerden ve yılın en çok beklenen filmlerinden biri.
Savaş döneminde Almanya'da geçen filmde, Nazi gençlik kamplarında eğitim gören genç Jojo'nun annesinin tavan arasında sakladığı Yahudi kızla arkadaşlık kurması ve böylece inandığı şeyleri sorgulamasını konu alıyor.
Filmin senaristliğini ve yönetmenliğini 2004 yılında En İyi Kısa Film dalında Oscar adayı olan Yeni Zelandalı yönetmen Taika Waititi yapıyor.
Waititi aynı zamanda filmde Jojo'nun hayali arkadaşı Hitler'i canlandırıyor.
Filmin Türkiye'de vizyona giriş tarihi 31 Ocak 2020.

1917
Oscar ödüllü yönetmen Sam Mendes'in çektiği 1917, Birinci Dünya Savaşı sırasında geçiyor.
Film, yüzlerce askerin hayatını kaybetmesini önleyecek bir mesajın düşman bölgesine geçilerek iletilmesi gibi başarı şansı oldukça düşük ancak kritik bir görevi yerine getirmekle görevlendirilen iki askerin öyküsünü anlatıyor.
Filmde rol alan oyuncular arasında Colin Firth, Andrew Scott, Benedict Cumberbatch, Mark Strong ve Richard Madden gibi isimler var.
Filmin özellikle savaş sahnelerinin tek plan çekim gibi görünen oldukça etkileyici ve izleyiciyi içine alan bir teknikle çekildiği belirtiliyor.
Mendes, dedesinin hikayesinden ilham alarak filmin öyküsünü yazdığını söylüyor.
1917'nin Türkiye vizyon tarihi 7 Şubat 2020 olarak açıklandı.

Skandal (Bombshell)
Türkiye'de yılın son günlerinde vizyona giren Skandal filmi, Fox News'un eski Genel Yayın Yönetmeni Roger Ailes'ın kendilerini taciz ettiği iddiasını ortaya atan kadınların hikayesini anlatıyor.
Fox News'u ABD'nin en çok izlenen haber kanalı yapan Ailes hakkında 2016 yılında cinsel taciz iddiaları ortaya atılmıştı.
Ailes, 2017 yılında hayatını kaybetti.
Skandal filmi de Ailes'i ihbar edip, dava süreci başlatan üç kadının öyküsünü anlatıyor.
Filmin başrolünde Oscar ödüllü Nicole Kidman ve Charlize Theron ile Oscar adayı Margot Robbie rol alıyor.