2019’un merakla beklenen filmleri

2019 yılında vizyona girecek filmler arasında en çok merak edilenler bu listede. İşte Tarantino’nun Once Upon a Time in Hollywood’undan Joker’in yeniden çevrimine 2019’un en çok merak edilen filmleri...

Eklenme Tarihi: 27 Ekim 2018

Captain Marvel
Mississippi Grind filminin yönetmenleri Anna Boden ve Ryan Fleck tarafından yönetilen filmin senaryosu Geneva Robertson-Dworet, Meg LeFauve, Nicole Perlma, Liz Flahive Carly Mensch’in elinden çıkma. Yani senaryo tam bir kadın gücü ürünü. Hatta kadın yaratıcılar elinden çıkma ilk kadın süper kahraman filmi olma özelliği taşıyor. Bir patlama sonucu süper güçler kazanan ve Captain Marvel ismini alan kadın süper kahramanı Brie Larson canlandırıyor. Larson'a başrolde Jude Law ve Samuel L. Jackson eşlik ettiği filmin Türkiye'deki vizyon tarihi 7 Mart 2019.

Once Upon a Time in Hollywood
Quentin Tarantino'nun bol yıldızlı filminin başrollerinde Brad Pitt, Leonardo DiCaprio, Margot Robbie ve Al Pacino yer alıyor. Halihazırda çekimleri devam eden film, 1969 yazında Los Angeles'ta ünlü olmaya çalışan iki arkadaşın hikayesini ve arka planda işlenen Sharon Tate cinayetini konu alıyor. Filmin vizyon tarihi, 23 Ağustos 2019.

X-Men: Dark Phoenix
Game of Thrones'un Sansa Stark'ı Sophie Turner'ın Jean Grey yani Phoenix'i canlandırdığı X-Men filmi Dark Phoenix'in vizyon tarihi 7 Haziran 2019. Kadroda aynı zamanda James McAvoy, Jessica Chastain, Jennifer Lawrence ve Michael Fassbender da yer alıyor. Marvel'ın X-Men filmlerinin on üçüncüsü olsa da yeni bir üçlemenin ilk filmi olacak olan Dark Phoenix'te, gizemli bir güce maruz kalarak süper güçler kazanan Phoenix'i güçlerini iyi yönde kullanması için yönlendirmeye çalışan X-Men ekibinin hikayesi anlatılacak.

Joker
Joker filminin yeniden çevrimi, 2019’un en merakla beklenen filmlerinden biri. Sinemanın yeni Arthur Fleck/Joker'i olacak olan Joaquin Phoenix'e adı henüz kesinleşmemiş olan bu Joker filminde Alec Baldwin, Robert DeNiro ve Frances Conroy eşlik edecek. Türkiye'de 4 Ekim 2019'da vizyona girecek olan film, IMDb'nin ekim verilerine göre birinci sırada yer aldı.