2019'un en iyi 10 dizisi!

Time dergisi, 2019'da televizyon kanallarında ve internet yayın platformlarında gösterilen en iyi dizileri seçti.

Eklenme Tarihi: 02 Aralık 2019

NTV'nin aktardığına göre, işte 2019'un en iyi 10 dizisi:

10. Back to Life (Showtime)

Back To Life, 18 yıl hapis yattıktan sonra memleketine geri dönüp kendisine yeni bir hayat kurmaya çalışan genç bir kadının hikayesini konu ediyor. Miri Matteson'ın işlediği korkunç suç, onun hayatının on sekiz yılının demir parmaklıklar ardında geçmesine neden olur. Cezası bitip, özgürlüğüne kavuştuğunda ise ailesinin yanına geri dönmekten başka sanşı yoktur. Miri, geçmişi ardından bırakıp kendine yeni bir hayat kurmayı başarabilecek midir?

9. When They See Us (Netflix)

When They See Us, işlemedikleri bir suç yüzünden hapse giren beş gencin hikayesini konu ediyor. Antron McCray, Kevin Richardson, Yusef Salaam, Raymond Santana ve Korey Wise, Central Park’ta koşu yapan bir kadına cinsel saldırıda bulunmakla suçlanan beş gençtir. Onlar her ne kadar suçsuz olduklarını söyleseler de cinsel saldırı suçlamasıyla tutuklanır. Daha sonra Central Park Five adıyla tanınan beş siyahi genç, işlemedikleri bir suç yüzünden hapis yatar. Gençler, suçsuzluklarını ispatlamak için zorlu bir mücadeleye girişir.

8. Watchmen (HBO)

Alan Moore‘un 1986’da yayımlanan aynı isimli çizgi romanından uyarlanan Watchmen, bir grup polisin, şehrin süper kahramanlarını hedef aldığı alternatif bir evrende geçiyor. Maskeli kahramanların suçlu olarak nitelendiği alternatif bir tarihte geçen Watchmen, gizemli bir cinayet davasına atılan karakterlerin büyük bir komployla karşılaşmalarını işliyor.