17 Yaşındaki Aleyna Can'ı Öldürdü, Facebook'a Girip Şiddet Dolu Geçmişini Sildi

İstanbul Kartal'da 17 yaşındaki Aleyna Can'ı öldürdükleri gerekçesiyle aranan iki şüpheliden biri olan ve cinayet sırasında cinayeti işleyen Eser D.E'nin yanında bulunan M.V yakalandı.

Eklenme Tarihi: 03 Aralık 2017

17 yaşındaki Aleyna Can başından vurulmuş olarak bulundu. İstanbul Kartal'da 17 yaşındaki Aleyna Can'ı öldürdükleri gerekçesiyle aranan iki şüpheliden biri olan ve cinayet sırasında cinayeti işleyen Eser D.E'nin yanında bulunan M.V yakalandı. Öte yandan cinayetin baş şüphelisi olarak aranan Aleyna Can'ın erkek arkadaşı Eser D.E’nin cinayetten sonra Facebook hesabına girerek tabancalı ve şiddet içerikli paylaşımlarını sildiği ortaya çıktı.

Uyuşturucu, hırsızlık ve ruhsatsız silah taşımaktan kaydı var. Aleyna Can, 1.5 yıldır birliktelik yaşadığı erkek arkadaşı Eser D.E'den ayrılmak istemişti. Ancak Uyuşturucu, hırsızlık ve ruhsatsız silah taşımaktan kaydı olan Eser D.E, kendisinden ayrılmak isteyen Aleyna Can'ı 3 ay önce tehdit etti ve dövdü.

Aleyna da mahkemeden uzaklaştırma kararı aldırdı. Önceki akşam erkek arkadaşının ayrılma vaadi üzerine bu konuyu konuşmak için ısrarlı çağrısına olumlu yanıt vererek daireye gitti. Gittiği dairede Aleyna Can başına sıkılan tek bir kurşunla öldürüldü. Cinayetin işlendiği günlük kiralamalarda kullanılan dairenin ise daha önce 17 kez mühürlendiği ve kaçak olarak tekrar kullanılmaya başlandığı ortaya çıktı.

Katil zanlısı Eser D.E Facebook'taki paylaşımlarını sildi. Maltepe İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, cinayet sırasında Eser D.E’nin yanında olduğu belirlenen M.V’yi Gülsuyu’nda düzenlenen operasyonla yakalandı. Bu sırada cinayetin baş şüphelisi olan Eser D.E'nin Facebook hesabında hareketlilik gözlendi.