Ebru Yaşar ile İbrahim Tatlıses Küslüğü neden 15 yıl sürdü?

9 yıl aradan sonra ekranlara hızlı bir dönüş yapan İbrahim Tatlıses'in sunduğu İbo Show, 23 Ocak akşamı 10. yeni bölümüyle ekrana gelecek. Programda en dikkat çeken konuk ise İbrahim Tatlıses ile yıllardır küs olan Ebru Yaşar oldu.

Eklenme Tarihi: 22 Ocak 2021

Ebru Yaşar ve İbrahim Tatlıses arasında sebebini bilmediğimiz bir küslük vardı. Yıllar boyunca devam etti bu küslük.

Nedenini Kimse Anlayamadı Yıllarca

Ebru Yaşar ve İbrahim Tatlıses arasında yıllardır devam eden küslük de kafamızı en çok kurcalayan dargınlıklardan biriydi. Nedenini kimse anlamadı yıllarca. Ebru Yaşar'ın en büyük hit'lerinden 'Seni Anan Benim İçin Doğurmuş'un mimarı İbrahim Tatlıses'le küsmüş olması üzücü ve anlaşılmazdı.
Ebru Yaşar'ın müzik dünyasındaki kalıcılığını sağlayan büyük hit'i 'Seni Anan Benim İçin Doğurmuş'tu. Ebru Yaşar o dönemler İbrahim Tatlıses'in plak şirketindeydi. Ve şarkı bir anda milyonların kalbini fethetmişti. Ortada böyle bir başarı varken zaman içinde nedenini hiç anlamadığımız bir şekilde ikili arasında ipler koptu.

Ebru Yaşar, İbrahim Tatlıses'in programına konuk olduktan sonra eski patronuyla ilgili şunları söylemiş: "Yıllar sonra küslüğümüze son verdik. Çok duygusal bir program oldu. Biz 5 sene çalışıp 15 sene küs kalan bir patron-sanatçı ilişkisi yaşadık. Ama o küskünlüğe son verdik." Ne güzel bunları duymak. Daha önce katıldığı bir programda Yaşar, Tatlıses için "İnsan sevdiğine kırılır. Neden küstüğümüzü ben de bilmiyorum" diye bir yorum yapmıştı.

Öte yandan UçanKuş TV’ye konuşan Erol Köse, İbrahim Tatlıses’le 20 sene mesai yaptığını belirterek, “Bana her zaman ağabeyliği olmuştur. Lahmacun zincirini benim fikrimle kurdu. Otobüs, gömlek gibi işlerden zarar ediyordu. Bana orada haksızlık yaptı yollarımız ayrıldı. ‘Seni haksızlığınla baş başa bırakıyorum. Gün gelecek sen bana ricacı olacaksın.’ dedim. Yıllar sonra Uzanlarla çalıştığım dönemde Prestij ekolü estiği yıllarda İbrahim Tatlıses; Kral TV’de, Star TV’de, radyolarda her yerde yasaklıydı. Araya ricacılar koydu ‘Erol benim yasağımı kaldır.’ dedi. Ben iki albüm yapma sözü aldım. İdoBay’ı kapattıktan sonra sanatçısı olan Ebru Yaşar’ı bana verdi. Ona bir albüm yaptık. Sonra sanki sanatçıyı kendisi vermemiş gibi dava açtı. Ebru Yaşar tazminat ödemek zorunda kaldı. Kızın hiç bir suçu yoktu. Yukarıda Allah var” demesi küslüğün sebebi bu mu diye düşündürdü.