Doğu Perinçek ve Can Ataklı arasında avanta polemiği

Gazeteci Can Ataklı’nın, Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’e yönelik “Tayyip Erdoğan’dan avantanız var” ifadelerine Vatan Partisi’nden cevap geldi.

Eklenme: 24 Haziran 2019 22:15 - Güncelleme: 24 Haziran 2019 21:42

Gazeteci Can Ataklı’nın, Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’e yönelik “Tayyip Erdoğan’dan avantanız var” ifadelerine Vatan Partisi’nden cevap geldi.

Gazeteci Ataklı, Tele-1 TV’de yayınlanan Gün Başlıyor adlı programa katılmıştı. Ataklı, Gün Başlıyor adlı programda Doğu Perinçek için “Tayyip Erdoğan’dan avantanız var” ifadelerini kullanmıştı. Vatan Partisi’nin basın açıklamasında Ataklı’nın bu sözlerine tepki gösterildi.

Açıklamada, Ataklı’nın “gazetecilik ahlakına yakışmayacak ağır hakaretler ettiği ve açıkça yalan beyanda bulunduğu” belirtildi. Ayrıca, Ataklı’nın “Tayyip Erdoğan’dan avantanız var” ifadelerini kanıtlayacak herhangi bir delili varsa kamuoyuyla paylaşması gerektiğine değinildi.

Vatan Partisi tarafından yapılan basın açıklamasının tam metni şöyle:

“Tele-1 Tv sabah kuşağında yayınlanan Gün Başlıyor programında gazeteci Can Ataklı, Aydınlık gazetesi ve Vatan Partisi Genel Başkanı Sayın Dr. Doğu Perinçek’e, gazetecilik ahlakına yakışmayacak ağır hakaretler etmiş ve açıkça yalan beyanda bulunarak kişilik haklarına saldırmıştır.

‘Tayyip Erdoğan’dan avantanız var’ diyerek yalan söylemesi, halkı kandırmaya yönelik ve hiçbir ahlakın kabul etmeyeceği bir yalandır. Bunu kanıtlayacak herhangi bir delili varsa kamuoyu ile paylaşmalıdır, yoksa kamu vicdanında, 'yalancı ve müfteri' olarak yer bulacaktır.