Galatasaray’ın yeni başkanı Mustafa Cengiz oldu.. Mustafa Cengiz kimdir?

Galatasaraylılar bugün yeni başkanını seçti. Galatasaray camiası Dursun Özbek ile Mustafa Cengiz arasındaki başkanlık yarışında tercihini Mustafa Cengiz'den yana kullandı. Peki Galatasaray'ın yeni başkanı kimdir?

Eklenme: 20 Ocak 2018 20:42 - Güncelleme: 20 Ocak 2018 21:22

Galatasaray, son 6 yılda 4. kez düzenlenen seçimli olağanüstü genel kurulunda oy kullanma işlemi sona erdi ve sayıma geçildi. Dursun Özbek ve Mustafa Cengiz arasında yaşanan başkanlık yarışısında kim kaç oy aldı? İşte Galatasaray'ın yeni başkanı...

7 bin 688 üyenin oy hakkına sahip olduğu seçimde 3416 üye oy kullandı. 18 sandığa atılan oylar tek tek sayılarak tasnif edildi ve oy sayımı tamamlandı.

17. sandık sandığın açılmasının ardından Dursun Özbek, Mustafa Cengiz'i tebrik ederek salondan ayrıldı.

Sandık sonuçlarına göre; Dursun Özbek'i geride bırakan Mustafa Cengiz, Galatasaray'ın 37. başkanı oldu. Peki Dursun Özbek kaç oy aldı Mustafa Cengiz kaç oy aldı?

TOPLAM 

DURSUN ÖZBEK: 1432
MUSTAFA CENGİZ: 1578
GEÇERSİZ: 96

Galatasaray'ın yeni başkanı Mustafa Cengiz oldu. Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz kimdir?, Mustafa Cengiz, Dursun Özbek'i kaç oyla devirdi. İşte Mustafa Cengiz hakkındaki bilgiler...

MUSTAFA CENGİZ KAÇ OY ALDI? : 7 bin 688 üyenin oy hakkına sahip olduğu seçimde 3416 üye oy kullandı. 18 sandığa atılan oylar tek tek sayılarak tasnif edildi ve oy sayımı tamamlandı.

17. sandık sandığın açılmasının ardından Dursun Özbek, Mustafa Cengiz'i tebrik ederek salondan ayrıldı. Sandık sonuçlarına göre; Özbek'i geride bırakan Mustafa Cengiz, Galatasaray'ın 37. başkanı oldu.

MUSTAFA CENGİZ: 1578
DURSUN ÖZBEK: 1432
GEÇERSİZ: 96

 

MUSTAFA CENGİZ KİMDİR? : 1949 yılında Gaziantep'in Nizip ilçesinde dünyaya gelen Mustafa Cengiz, ilk ve ortaöğretimini Nizip’te almasının yanı sıra, lise öğrenimini Gaziantep Lisesi’nde tamamladı. Üniversite yaşantısında ise Ankara Siyasal Bilgiler Fakültesini bitirdi.

MUSTAFA CENGİZ'İN İŞİ PETROL : Ülkenin tarımsal modernizasyonunda kilit faktör olması amacıyla kurulan 40 bin tarımsal köy kalkınma kooperatifi Merkez Birliği (Köy-Koop) kuruluş ve özellikle dış ticaret oluşumunda kurucu uzman olarak çalıştı. Daha sonra eski Yerel Yönetim sonra İçişleri Bakanlığı vesayetindeki 670 Belediye’nin merkez iktisadi kuruluşu TANSA (Tanzim Satışlar) ilk ve son Genel Müdürü olarak, o dönem 3 hükümetle çalıştı.

İktisadi hayata Belediyelerin kamu yararına olumlu ürün ve fiyat düzenlemesi olarak kurulan TANSA da 28 yaşında ülkenin o dönem Kamudaki en genç genel müdürü oldu. 12 Eylül Darbesi sonrası kamu’dan ayrılarak, özel sektörde dış ticaret alanında Arapça da öğrendiği orta-doğu’da yoğun olarak çalıştı. 1990 yılından bu yana petrol, akaryakıt sektöründe kendi şirketleri ile faaliyet göstermektedir.

Petrol sektöründe TABGİS (Türkiye Akaryakıt Bayiileri ve Gaz İşverenler Sendikası) Genel Başkanlığı ve İTO Petrol meslek komitelerinde sektör temsilciliği yapmıştır. Galatasaray Spor Kulübü Tüzük Tadil Komisyonu üyesi olarak, tüzüğünün günün koşullarına uyum düzenlemesinde Galatasaray Divanı tarafından görevlendirilmiş ve komisyon olarak Tüzük tadil çalışmalarında bulunmaya devam etmekte olan Mustafa Cengiz ileri düzeyde İngilizce, Fransızca ve Arapça bilmektedir.

MUSTAFA CENGİZ'İN LİSTESİ
Asil üye: Celal Açar, Ahmet Sabri Şenkal, Acar Baltaş, Nejat Güney, Okan Böke, Adil Araboğlu, Emre Erdoğan, Cenk Soyer, Hacı Hüseyin Toprak, Ahmet Ünal Çeviköz

Yedek üye: Mahmut Recevik, Mehmet Ömer Cansever, Dinç Üner, Erol Özmandıracı, Arif Badur.