Yeni doğan bebeğini dudağından öpen babaya pedofili suçlaması

Sosyal medyadaki suçlama ve linç çılgınlığına bir yenisi daha eklendi. Yeni baba olunca, kızını dudağından öperken fotoğraf çekilerek sosyal medya hesabında paylaştı ve daha sonra internet kullanıcıları tarafından "pedofil" olmak ile suçlandı.

Eklenme Tarihi: 24 Temmuz 2018

İşte yeni baba olmuş Avustralyalı Sean Smith ve kızları Bella;

Bebekleri Bella 6 haftalık olunca onunla birlikte çektirdikleri fotoğrafı, sosyal medya hesabının profil fotoğrafı yaptı; fakat tabii ki başına gelecekleri bilmiyordu.

Fotoğrafı yayınladıktan sonra yorumlar gelmeye başladı. Bir kadın kızına aşık babayı pedofil olmak ile ciddi bir şekilde suçlamaya başladı.

Bebeğin annesi Christal bu konuda şaşkın bir şekilde şunları söylüyor; "Kadın, eşimin pedofil olduğunu söyledi ve bir baba kızını dudağından öpse ne olur ki? Toplum Hizmetleri'ni arayacağını ve eşimin kızımıza bir daha böyle bir şey yapamayacağını söyledi. Onu sürekli çocuk tacizcisi ve pedofil olmakla suçladı."

Aldıkları kötü yorumlardan sonra çift, bu durum karşısında gerçekten kırıldıklarını dile getiriyorlar.

"İlk başta kızgın hissettim. Kimsenin böyle bir şey söylediğini ya da ima ettiğini duymamıştım ve Sean ağlıyordu çünkü kadının söylediklerini ciddiye almıştı."

Daha sonra annelerden oluşan bir gruptaki anne, onlara olumlu bir mesaj verecek bir fotoğraf paylaştı. Bu fotoğrafın ardından Christal biraz daha rahatladığını dile getiriyor.

Fakat aynı gruptaki kadınlardan bazıları ise eşlerini kötü yorumlar almamak için bu tarz fotoğraflar koyarken iki kere düşünmeleri gerektiği konusunda uyaracaklarını dile getirdiler ve Christal bu konu hakkında; "Alacakları tepkiden korkan birçok baba tanıyorum fakat böyle olan hiç anne tanımıyorum. Babaların çocuklarını sokakta öpmemelerinin de sebebinin bu olduğunu düşünüyorum." diyor.

Peki bebekleri dudaklarından öpmek ne kadar doğru?

Bebeklerini dudaklarından öpmenin yaratabileceği tehlikeleri bütün ebeveynlerin bilmesi gerekiyor:

Apnelere ve nefes problemlerine neden olan mikroplar annenin ya da babanın dudaklarında var ise bebeğe geçmeleri oldukça büyük bir ihtimaldir.

Uçuk çıkmasına neden olan virüsler bebeğinize bulaşabilir.

Dr Sarah Jarvis'e göre; "Bebeklerin bağışıklık sistemleri yetişkin insanlar kadar gelişmiş olmadığı için herhangi bir virüsü ona kolaylıkla geçirebilirsiniz."

(mkrdg - Onedio)