Üç yaşındaki çocuk babasının iPad'ine yanlış şifre yazınca iPad 48 yıllığına kilitlendi

Çocukların elektroniklerle arasının ne kadar iyi olduğunu biliyoruz artık. Ama bu küçük çocuk babasının iPad cihazında bulunan bütün bilgilere erişimini akılalmaz bir süreliğine engelledi. Nasıl mı? Detayları The Sun'dan sizler için derledik. (Onedio - Aden Kahyaoğlu)

Eklenme Tarihi: 10 Nisan 2019

Üç yaşındaki çocuk babasının iPad'ine yanlış şifre yazınca, iPad 48 yıllığına kilitlendi.

Amerikalı gazeteci Evan Osnos, iPad'in 25.536.442 dakika kilitli kalabileceğini öğrendikten sonra Twitter kullanıcılarından yardım istemek zorunda kaldı. İlginç kilit ekran mesajının fotoğrafını paylaşan çaresiz adam, "Ah, sahte görünüyor ama bu, bugün 3 yaşındaki oğlum (tekrar tekrar) kilidi açmaya çalıştıktan sonra iPad'in hali. Herhangi bir fikriniz var mı?" yazarak yardım istedi.

Bir Twitter kullanıcısı, Apple'da çalışan bir arkadaşına ulaştı. Aldığı cevap ise cihazın bir daha asla çalışmayacağı oldu.

"Yapılabilecek hiçbir şey yok. Bir daha asla kullanamayacaklar. Telefonu, iTunes ile bilgisayara bağlayarak Cihaz Yazılım Güncelleme modunu aktifleştirebilir ve sıfırlayabilirler. Ama işe yarayacağından emin değilim."

Bir diğer Twitter kullanıcısı ise "Üç yaşındaki oğlunuz, bir önceki kilidin süresinin dolumundan 12.000.000 dakika sonra mı iPad ile oynadı?" diyerek dalga geçti.

Bir diğeri "6 veya 7 kere daha deneyin. Zamanlayıcı sınırı aşırıya kaçınca erişim sağlayabileceksiniz." yazdı.

Bir başka Twitter kullanıcısı da aynı şekilde süreçle ilgili dalga geçti.

"Telefonunuzda sakladığınız veriye bağlı olarak süre 6 bin ve 12 bin arasında değişebilir."

Umarız cihaz gerçekten o kadar zaman kilitli kalmaz!

(Onedio - Aden Kahyaoğlu)