Vezir Parmağı'nın galası yapıldı

Mahsun Kırmızıgül’ün yeni filmi “Vezir Parmağı”nın galası önceki akşam İstinyepark Cinemaximum Sinemaları’nda yapıldı. Galaya ilgi yoğundu. Kırmızıgül “Gördüğünüz gibi buraya sığmıyoruz biz. Umarım izleyici de sinemalara sığmaz” dedi.

Eklenme Tarihi: 25 Ocak 2017

Galaya eşi Ece Binay ile katılan Mahsun Kırmızıgül, gösterim öncesi soruları yanıtladı. Galaya gösterilen ilgiden memnun kalan Kırmızıgül, “Gördüğünüz gibi buraya sığmıyoruz biz. Umarım izleyici de sinemalara sığmaz. ‘Vezir Parmağı’ aslında ‘Yedi Kocalı Hürmüz’, ‘Tosun Paşa’, ‘Hababam Sınıfı’, ‘Şekerpare’ gibi birçok unutulmaz filmi andırıyor. Ertem Eğilmez’in sinemasına, kaybettiğimiz bütün değerli oyunculara, yaşayan ustalara şapka çıkaran samimi bir film oldu” dedi.Konuşması sırasında devam filminin de müjdesini verdi: “İkinci filmin hikayesi de hazır. Birincisi istediğimiz başarıya ulaşırsa onu da çekeceğiz.”

Sırtımızı Mahsun’a verdik “Vezir Parmağı”nın oyuncularından Yasemin Yalçın da Kırmızıgül gibi Yeşilçam konusuna vurgu yaptı: “Çok sıcak, adeta Yeşilçam filmi tadında bir iş oldu. Hepimiz Mahsun’a sırtımızı verdik. Usta bir yönetmen, vefalı bir insan kazandık. Aslanlar gibi çekti filmi, setten sonra da hepimizin yanındaydı.”

Ailece geldiler Oyuncu kadrosunda yer alan Derya Şensoy’u gecede kardeşi Ferhan, annesi Derya Baykal ve teyzesi Oya İnci de yalnız bırakmadı. Transparan kıyafetiyle gecenin en dikkat çeken isimlerinden olan Şensoy, filmle ilgili soru üzerine şunları söyledi: “Mahsun Kırmızıgül’ün bütün filmlerini izledim. Bir projesinde oyuncu olarak yer almak, onunla çalışmak benim için çok önemliydi. Dolayısıyla mutluyum. İyi ki böyle bir projenin içindeyim. Gerçekten heyecan vericiydi.”

Apar topar eve döndü Gülben Ergen, rol aldığı “Vezir Parmağı” filminin galasına oğulları Atlas, Ares ve Güney’le birlikte geldi: “Oğullarımla ilk defa böyle bir davete katılıyoruz, çok heyecanlıyız. Mahsun ‘Bu role ilk günden beri seni düşündüm’ deyince hiç tereddüt etmeden teklifi kabul ettim. İyi ki evet demişim.” Ergen filmi izledikten sonra, çocuklarının uyku saatleri geçtiği için apar topar eve döndü.