Tanju Okan yürek dağlayan Kadınım şarkısını kim için söyledi?

Usta şarkıcı Tanju Okan'ın, dinleyenleri perişan eden 'Kadınım' şarkısını, kendisinden zorla koparılan eski eşi Zerrin Doğan için söylediğini biliyor muydunuz?

Eklenme Tarihi: 26 Nisan 2019

Usta sanatçı Tanju Okan, 1967 yılının Mayıs ayında, model Nur Erbay ile dünyaevine girdi. Bu evlilikten Tansu adında bir de oğlu olan Okan, Erbay ile yalnızca bir yıl evli kaldı.

Okan, kariyerinin zirvesindeyken tanıştığı Zerrin Doğan'a sırılsıklam aşık oldu fakat Zerrin, zengin bir ailenin kızıydı. Her şeye rağmen birlikte olmanın bir yolunu bulan aşıklar, bütün engelleri aşarak, dünyaevine girdi.

En baştan beri bu beraberliğe sıcak bakmayan Zerrin'in ailesi, en sonunda harekete geçti ve kızlarını Amerika'ya gönderme kararı aldılar. Tanju Okan, bu haberi duyunca Zerrin'in ailesine ait olan köşkün kapısında, sabahlara kadar sevdiği kadının kendisine verilmesini bekledi. Fakat aile, kızları Zerrin'i köşkün arka kapısından kaçırarak, bir şekilde uçağa bindirdi ve Amerika'ya gönderdi...

Sevdiği kadına doyamayan Okan, bu olaydan sonra kendisini alkole verdi. Zerrin Doğan ve Tanju Okan'ın aşkı, mutlu sonla bitmeyen bir Yeşilçam filminden farksızdı...