Sosyal medyada destek arıyor! Abisi tarafından tecavüze uğrayıp intihar etti

Gazeteci Melis Alphan'ın duyurmak için doğru zamanı beklediği abisi tarafından tecavüze uğrayıp intihar eden kızın hikayesi açığa çıktı. (Meltem Emer - Onedio)

Eklenme Tarihi: 05 Aralık 2018

Gazeteci Melis Alphan, 10 Kasım günü genç bir kadının abisi tarafından tecavüze uğradığını yazmıştı. Hikâyesini herkese duyuracaktı ancak genç kadın hazır olmadığı için bekliyordu.

Kimliğini gizli tutmayı isteyen genç kadın, uzun yıllar boyunca abisinin cinsel şiddetine maruz kalmıştı. Sessiz kalmayı tercih ettiği için ailesine açılamayan ve hiç kimseye bir şey anlatamayan genç kadın en sonunda sosyal medya üzerinden yaşadıklarını anlattı.

O genç kadın, Gamze, yaşadıklarını anlattığı bir mektubu sosyal medyada yayınladı.

Çocukluğundan itibaren sistematik bir biçimde abisinin cinsel şiddetine maruz kalan Gamze, günlüğünün sayfalarından çekerek yayınladığı fotoğraflarda yaşadıklarını şu sözlerle anlattı: "Evde kimsenin olmadığı bir gün abim beni banyoya götürüp, üzerimi soyup bana saçma sapan şeyler yapmıştı. Babamın tıraş sabununu köpürtüp vajinama sürmüştü. O gün elinden kaçmak isteyince beni döve döve..."

Annesinin öğrenmesiyle birlikte kendisini bekaret kontrolü için hastanede bulduğunu da yazdı Gamze...Sekiz yaşındaydı ve söylediğine göre annesi bilmesine rağmen olayların üzerini kapatmaya çalışıyordu.

"3 yıl önce beni ve karısını kendi evlerinde uyuşturucu hapla uyuşturup, biz sızdıktan sonra..."

Çocukluk yılları boyunca devam eden taciz ve tecavüzlerin ardından ailesini kaybetmekten korktuğu için sustuğunu ifade eden Gamze, günlüğünde yaşadıklarını tüm açıklığıyla anlattı. Abisinin eşi tarafından da psikolojik şiddete uğradığını iddia eden Gamze'nin yaşadıkları kan donduracak cinsten...

Çocukluğuna seslendiği bu mektuplarda abisi dışında insanların da cinsel şiddetine maruz kaldığını yazan Gamze'nin satırları çocukluğunda yaşadığı travmayı net bir şekilde ortaya çıkarıyordu.

Çocuk haline seslenen Gamze, kendi kendine yaralarını iyileştirmeye çalışıyordu ancak Melis Alphan'ın da duyurduğu üzere ardında mektuplar bırakarak intihar girişiminde bulundu. "Ben bir başıma savaşmayı başaramadım ama umarım siz, kadınlar ve her durumda kadınların yanında duran o güzel adamlar, sevginizi yok etmelerine izin vermeden bu savaşı sürdürmeyi başaracaksınız" sözlerinin ardından veda etti.