Reddit kullanıcıları ülkeleri hakkındaki yanlış bilinen klişeleri paylaştı

Birçok insan Rusya'nın her zaman soğuk olduğunu, İspanya'daki insanların sürekli paella yediğini düşünüyor. Ancak bu doğru değil. Reddit kullanıcıları da ülkeleri hakkında hangi klişelerin tamamen yanlış olduğunu paylaştı...

Eklenme Tarihi: 11 Temmuz 2019

Yunanistan

Birden fazla YouTubers, Yunanistan'ı duyduklarında, burası bir ülke mi diye düşünüyor. Diğerleri ise sadece Yunan yoğurt, beyaz peynir ve zeytin yediğimizi, şarap içip zeytinyağı kullandığımızı düşünüyor. Ve tüm gün boyunca dans edip tabak kırdığımızı sanıyor. Kesinlikle bunu yapmıyoruz!

Peru

İnsanlar aslında evcil hayvan olarak llalamız olduğunu ve kulübelerde yaşadığımızı düşünüyor.

İspanya

İspanya'da herkes flamenko dansı yapmıyor, boğa güreşi bu kadar popüler değil ve her gün paella yemiyoruz.

Her gün bir kez siesta yaptığımız düşünülüyor. Bu doğru değil, bazen 2 kere :) şaka tabii ki. Öğle yemeğinden sonra kestirmem, ama yaşlı insanların çoğunun yaptığı doğru.

Normalde mağazaların çoğu 12/1 PM ile 4/5 PM arasında kapalı olduğundan, eve gitme, ailenizle öğle yemeği yemek ve işinize dönmeden önce biraz kestirmek için vaktiniz var. Bunun sıcaklıktan kaynaklandığını söyleyebilirim.
Gün ortasında, yazları çok sıcak bir şey yapması imkansız, bu yüzden insanlar bu saatler boyunca gölgelere sığınıyorlar. Aslında, tüm Ağustos boyunca, tüm ülke tamamen felç olmuş ve neredeyse hiç kimse çalışmıyor. Sadece turistik yerler açık, ancak çoğu fabrika ve şirket bütün ay boyunca kapalı. Şimdi düşünüyorum da, hep böyle olduğunu hep düşündüm.

Estanyo

İnsanlar ya hepimizin Rus olduğunu, herkesin Rusça bildiğini ya da dilimizin ve kültürümüzün Rusça ile çok benzer olduğunu düşünüyor. Bunların hepsi yanlış, çoğu genç Rusça küfür bile bilmez yaşlı kuşak yalnızca bazılarını bilir çünkü gençliklerinde Sovyet yönetimi altındadır. Diğerleri ise Baltık devletlerinin aynı kültür ve dili paylaştığına inanıyor. Estonca, tamamen Fince ve biraz Macarca'ya bağlı, tamamen ayrı bir dildir (Letonca ve Litvanca tamamen farklı bir dil ağacındadır). Bazı insanlar, azgelişmiş, internetsiz ve temiz su içermeyen Sovyet sonrası bir distopyacı dünyada yaşadığımız fikrine sahip görünüyorlar; Estonya aslında dünyanın en gelişmiş bilişim ülkelerinden biri (ve endişelenmek için bol miktarda suyumuz var).