Instagram fenomeni fotoğraf hilelerini ifşa etti

Avustralyalı sosyal medya fenomeni ve güzellik-bakım 'vlogger'ı Lauren Curtis paylaştığı fotoğrafta 4 ayrı Photoshop düzenlemesi yaptığını kabul etti. İki fotoğraf arasındaki farklara bakarak bu hileleri tespit edebilir misiniz?

Eklenme Tarihi: 17 Mayıs 2018

25 yaşındaki Avustralyalı sosyal medya fenomeni paylaştığı fotoğrafta 'mükemmel' görünebilmek için vücudunun bazı bölgelerinde Photoshop hileleri kullandığını kabul etti. İşte sosyal medyada 1 buçuk milyon takipçisi bulunan Lauren Curtis'in paylaştığı fotoğrafta kullandığı Photoshop hileleri.

Daha önce de yine bir Instagram fenomeni yaptığı paylaşımlarla sosyal medya ile gerçek hayat arasındaki farkları ortaya koymuştu.

Instagram'da hatırı sayılır bir takipçi kitlesine sahip olan ABD'nin Miami şehrinde yaşayan fitness bloggerı Chessie King, gerçek hayatın sosyal medyaya yansıtıldığından oldukça farklı olduğunu gözler önüne sermek için bu kareleri takipçileri ile paylaştı.

Photoshop ve filtrelerin fotoğrafçılığın ayrılmaz bir parçası olduğu günümüzde bir karenin gerçek olup olmadığını anlamak amatör bir göze sahip olan bizler için hiç de kolay değil