Nereden nereye! Ünlü isimlerin meslek değişimleri

Bakalım hangi ünlüler hangi kariyer hamlelerini yapmışlar ve sonunda nerelere gelmişler?

Eklenme Tarihi: 20 Mart 2017

Kariyerine modellik yaparak başlayan ünlü isimlerle karşınızdayız! Kimi podyumlarda cat-walk yapmaktan kimisi ise ünlü markaların fotoğraf stüdyolarında poz vermekten sıkılmış olacaklar ki şarkıcılığa, sunuculuğa, oyunculuğa ya da spor eğitmenliğine yönelmişler. Güzel oyuncu Cameron Diaz; henüz 16 yaşındayken Calvin Klein, Levi's gibi ünlü markaların modelliğini yapmaya başladı. Onedio

Vampir Günlükleri'nin yakışıklı oyuncusu Ian Somerhalder da henüz 17 bile değilken, Versace gibi dünyaca ünlü bir markayla çalışınca, gencecik bir model olarak ünleniverdi.

Vampir demişken, 12 yaşında modellik yapmaya başlayan Robert Pattinson, bir kaç yıl bu sektörde çalıştıktan sonra mankenliği bırakmıştı. Sonrasında ise "Alacakaranlık" serisinde canlandırdığı Edward Cullen karakteri ile genç kızların kalbini çalan yakışıklı bir oyuncuya dönüştü. Pattinson 27 yaşına geldiğinde ise, modellik günlerini özlediğinden mi bilinmez, Dior'un marka yüzü oldu.

1990'da düzenlenen bir mayo güzellik yarışmasında birinci seçilen Demet Akalın, 6 yıl podyumlarda boy gösterdikten sonra şarkıcılığa geçti ve popun kraliçesi haline geldi! 2006 yılında çıkardığı "Kusursuz 19" albümüyle müzik listelerinde zirveye oturan Akalın, o günden beri de zirvedeki yerini korumakta... Ee ne de olsa kendisi atarlı giderli şarkıların kraliçesi!