İyi Parti adayı İlay Aksoy'un pankartı ortalığı karıştırdı

31 Mart yerel seçimleri hızla yaklaşırken adayların sloganlarıda kimi zaman gündem oluyor. Ancak İYİ Parti Fatih İlçe teşkilatının astığı afişler tepki gördü.

Eklenme Tarihi: 15 Mart 2019

İstanbul Fatih’te İYİ Parti’den Belediye Başkan adayı olan İlay Aksoy’un seçim afişi sosyal medyada olay oldu. Aksoy’un seçim çalışmaları kapsamında Fatih'in birçok yerine astırdığı pankartta “Fatih’i Suriyeliler’e teslim etmeyeceğim” ifadeleri yer aldı.

Tepkilerin odağında dolan Aksoy, Fatih'ye herkesin asıl önceliğinin Suriyeliler olduğunu söyledi. Bununla ilgilendiğini ve düşündüklerini de afişe yansıttığını belirten Aksoy "O pankart tepki görmek yerine çok büyük bir destek aldı" dedi.

İYİ Parti'nin Fatih teşkilatı sosyal medya hesaplarından afişlerinin kaldırılmaya çalışıldığını belirtirken İlay Aksoy söz konusu afişler için sosyal medya hesabından "Ben halkımıza siyasi jargonlarla değil gerçek yapacaklarımı anlatmayı tercih ediyorum" dedi. Vatandaşın kendisini desteklediğin belirten Aksoy "Biraz gerçekçi olmak gerekiyor. Ben trollerin dışında kimseden olumsuz bir tepki almadım ve sözümün arkasındayım” diye konuştu

Burası Türkiye mülteciler bize uyum sağlamalı
Aksoy, Fatih'e Başkan olması halinde Suriyeli vatandaşlarla ilgili yapacaklarını şöyle sıraladı: “Birincisi Fatih’te bulunan Arapça levhaların hepsi kesinlikle indirilecek. Burası Türkiye. Yurt dışında göç eden hiç kimse kendi dilini bu kadar katı bir şekilde kullanamıyor. Mülteciler geldikleri ülkeye uyum sağlar. Bulundukları ülke onlara uyum sağlamaz.