Iphone 11 ne zaman gelecek, fiyatı ve özellikleri ne olacak?

Iphone 11 veya Iphone XI hangi özelliklere sahip olacak, iPhone 11 ne zaman piyasaya çıkacak, fiyatı ne kadar olacak? İşte yanıtları!

Eklenme Tarihi: 06 Nisan 2019

Öncelikle kameradan başlayalım, iPhone 11'in kamerası konusunda pek çok söylenti var ancak 3 kameralı ve görseldeki gibi bir tasarımla geleceği söyleniyor.
Üstelik iPhone 11'in kamerasının su altında çekim için uygun olacağı da söylentiler arasında. Günümüzde artık kameralar aldı başını gidiyor, tek kameraya sahip kamera kalmadı diyebiliriz, iPhone XI da bu trendi sürdürecek gibi. Güncel modellerde 7MP olan ön kameranın 10MP'ye çıkarılacağı, arka kameraların da 14MP ve 10MP'lik lenslere sahip olacağı konuşuluyor.

Batarya kapasitesinde %25'e kadar bir artış bekleniyor ancak bunun telefonun boyuna ya da hacmine etki etmeyeceği söyleniyor.
iPhone 11'in 5.8'lik bir ekrana (XS modeli ile aynı) sahip olacağı biliniyor. Baterinin 4,000mAh civarında olacağı ve bir USB-C girişine sahip olacağı da çeşitli kaynaklarda veriliyor.

Daha önceden paylaşılan gelişmelerden biri de iPhone 11'in başka cihazları kablosuz şarj etme özelliğini olacağı.
Birden çok kaynak ve teknoloji sayfasında paylaşılan bu gelişme, iPhone 11 için en çok beklenen özelliklerden bir tanesi. Bu özellik sayesinde AirPods gibi cihazları hatta uyumlu diğer telefonları bile şarj edebileceği söylentiler arasında.

Tahminlere göre 2019'un Eylül ayında tanıtılacak ve piyasaya çıkacak, çıkış fiyatı ise 1000 dolar olacak.
Apple'ın tıpkı 2018'deki iPhone X, XR ve XS gibi 2019 içinde de 3 iPhone modeli çıkarması bekleniyor. iPhone 11 için tahmini çıkış tarihi eylül ayının ortalarını işaret ediyor. Fiyatı içinse tahminler önceki modeller gibi 1000 dolar, elbette Türkiye'deki satış fiyatını henüz bilemiyoruz.

Kaynak: Onedio (Ahmet Kılıçhan)