Türk medyasının Gölge Adamı: Ertuğrul Akbay kimdir, kanserle savaşı..

Duayen gazeteciler arasında gösterilen Ertuğrul Akbay bugün 80 yaşında hayatını kaybetti. Ertuğrul Akbay bir süredir hastanede tedavi görüyordu. Peki Sözcü Gazetesi'nin sahibi Ertuğrul Akbay kimdir, eşi ve çocukları kimdir?

Eklenme Tarihi: 07 Mart 2019

Sözcü Gazetesi'nin sahibi Ertuğrul Akbay'ın üzen ölüm haberi bugün geldi. Uzun süredir kanser tedavisi gören Ertuğrul Akbay kaldırıldığı hastanede 80 yaşında hayatını kaybetti. Ölüm haberi ile başta ailesi ve sevenlerini üzen Ertuğrul Akbay kimdir, aslen nereli, eşi ve çocukları kimdir?

Gazeteci Ertuğrul Akbay, bir süredir tedavi gördüğü hastanede sabaha karşı hayatını kaybetti. 80 yaşındaki Akbay, gazeteci kimliğinin yanısıra spora verdiği önemle de biliyordu. Spor ve beslenme konusunda seminerler veren Akbay Hollywood starlarından, dünya liderlerine, Kongo‘daki Pigme'lerden, güzellik kraliçelerine kadar “atlatma” röportajlar yapmıştı.

Kanser ile uzun süre savaş veren Ertuğrul Akbay, Show TV ekranlarında Zahide Yetiş'e nasıl kanserden korunduğunu, neler yaptığını söyle anlatmıştı.

Bu ölümcül hastalığı öğrendiğimde nur içinde yatsın Atatürk sevdalı beni ve kardeşlerimi Atatürk sevgisiyle büyüten. Eczacı hacı babamın sözü aklıma geldi. Babam ters bir şey olduğunda;
-Her belada bir hayır vardır, takma kafana oğlum derdi. Bu bela! Hastalık da benim için, bir bakıma hayırlı oldu. Neden mi? Bu hastalığı yenmek için elimden geleni yaptım. Moralimi bozmadım. Aksine, hırslandım. Asla “Pes” etmedim.