BBC tarihinin en kötü günlerini geçiren Fenerbahçe'yi inceledi

İngiliz BCC Sport, Fenerbahçe'yi analiz ettiği haberinde, "Şimdi bir hayal edin. Liverpool veya Arsenal, Premier Lig'de düşme hattına inmiş. Şimdi durumu anlayabilirsiniz" ifadelerini kullandı.

Eklenme Tarihi: 21 Ocak 2019

BBC Sport'tan Matt Davis, Fenerbahçe'nin kötü gidişiyle ilgili bir haber yayınladı. Dünyaca ünlü yayın organı BBC, haberi manşetten yayınladı. İşte Fenerbahçe'yle ilgili yazılanlar:

Türkiye spor tarihinin en başarılı kulüplerinden biri ve eski bir Avrupa devi, domine etmeye alıştığı ligin alt sıralarından yer alıyor. Kulüp Başkanı Ali Koç, "Sezona başladıktan sonra en kötü senaryoyu çizin desek, kimse bu durumu tahmin edemezdi" diyerek durumu özetliyor.

Fenerbahçe şu an küme düşme bölgesinde yer alıyor, sondan ikinci sırada ve lider İstanbul Başakşehir'in 22 puan gerisinde.

19 kez Süper Lig şampiyonu olan bir kulüp için önüne geçilemez bir düşüş yaşandı. Türkiye'de Fenerbahçe'den daha çok şampiyon olan tek bir takım var, 22 kez ile Galatasaray. Fenerbahçe, 1959'dan bu yana yer aldığı ligde hiçbir zaman küme düşmedi. En kötü derecesi 1980/81'deki 10. sıraydı. 2002/2003'ten beri hep ilk 4'ün içindeydiler.