2019 Pirelli Takvimi! 4 kadın 4 hikaye

Her biri kendi düşlerinin ve tutkularının peşinden giden 4 kadının hayallerini ve hedeflerine ulaşma kararlılığını anlatan fotoğrafların bulunduğu ‘Dreaming’ temalı 2019 Pirelli Takvimi Milano’da tanıtıldı.

Eklenme Tarihi: 06 Aralık 2018

2019 Pirelli Takvimi, kırk çekimden oluşurken kamera karşısına yine pek çok ünlü isim geçti. Akışta Gigi Hadid ile Alexander Wang, Julia Garner, Misty Copeland ile Calvin Royal III ve Laetitia Casta ile Sergei Polunin tarafından canlandırılan karakterlerin öyküleri anlatıldı. Renkli ve siyah beyaz fotoğraflar, Albert Watson’un film sanatına duyduğu tutkudan alınan ilhamla sinematik 16:9 formatında çekildi.

Ünlü fotoğrafçı Watson, 2019 Pirelli Takvimi ile ilgili değerlendirmesinde, “Bu projeye diğer fotoğrafçılardan farklı bir şekilde yaklaşmak istedim ve bunun en iyi yolunun ne olacağını düşündüm. Sonuçta, derinliği olan ve bir öykü anlatan, güzel nitelikli fotoğraflar aradım. Sadece bir kişinin portresinden daha fazlası olan, bir film karesi gibi görünen bir şey yaratmak istedim. Takvime bakanların, en saf haliyle fotoğrafçılığı amaçladığımı, çektiğim kadınları araştırdığımı ve günümüz kadınlarının pozitif vizyonunu ileten bir durum yarattığımı görmelerini istedim” ifadelerini kullandı.

Takvimin çekimlerine dair de konuşan Watson, “Bir hayalinizi gerçekleştirmek için çok çalışmanız gerekir. Daima adım adım ilerledim, her seferinde bir hedefe ulaştım ve hemen merdivenin en tepesine çıkmayı istemedim. Bazen bu merdivenin sonsuza dek çıkabileceğini ve en üst basamağının hep uzak olduğunu düşünsem de bence kendiniz için daima giderek daha iddialı hedefler ve hayaller belirmeye değiyor” dedi.

Fotoğrafçı, takvimi nasıl çektiğini anlatırken kendi hayallerinden, gerektirdiği çaba ve özveriden de söz etti: