Sağlık

Kadınların Tüy Derdine Kötü Haber; O Aletler Kullanılmayacak Kadınların Tüy Derdine Kötü Haber; O Aletler Kullanılmayacak Türkiye genelinde sayıları 100 bini geçen güzellik salonları ile ilgili kritik bir karar çıktı. Danıştay Onuncu Daire, dermotolog ve estetik cerrahların açtığı davada, güzellik salonlarında birtakım cihazların kullanılmasına izin veren yönetmeliği iptal etti.
BioNTech Aşısı Olanlar Dikkat! Bağışıklığı Düşürüyor BioNTech Aşısı Olanlar Dikkat! Bağışıklığı Düşürüyor Stanford Üniversitesi ile Emory Üniversitesi'nde yapılan bir araştırma iki doz Pfizer/BioNTech aşısı olanların elde ettiği bağışıklığın 7 ayda 10 kat azaldığını ortaya koydu.
E-Nabız'ın Hacklendiği İddiaları Gündem Oldu E-Nabız'ın Hacklendiği İddiaları Gündem Oldu Sağlık Bakanlığı'nın E-nabız sistemine sızıldığı ve bilgilerin para karşılığında satışa çıkarıldığı iddia edildi.
Covid-19'da Bugün: 27 Bin 351 Yeni Vaka 194 Ölüm Covid-19'da Bugün: 27 Bin 351 Yeni Vaka 194 Ölüm Sağlık Bakanlığı güncel Koronavirüs verilerini paylaştı.
Uğur Şahin'den Korkutan Açıklama! Virüsün Evrimi Yeni Başladı, Aşının Formülü Değişebilir Uğur Şahin'den Korkutan Açıklama! Virüsün Evrimi Yeni Başladı Pfizer ile birlikte corona virüsü aşısı geliştiren BioNTech'in kurucu ortaklarından ve CEO'su olan Uğur Şahin, Covid-19 aşısı ve mutasyonlarla ilgili açıklama yaptı. Şahin, virüsün evriminin yeni başladığını, aşıların yetersiz kalabileceğini ifade etti.
Aşılı Olan İlköğretim ve Lise Öğrencilerinin Karantina Süresi Kısaltıldı Aşılı Olan İlköğretim ve Lise Öğrencilerinin Karantina Süresi Kısaltıldı Sağlk Bakanlığı tarafından güncellenen Koronavirüs rehberine göre, Covid-19 temaslısı olup semptom göstermeyen aşısız veya eksik aşılılar ile ilköğretim ve lise öğrencilerinin karantina süreleri kısaltıldı.
Türk Tabipleri Birliği: 8 Binden Fazla Hekim İstifa Etti Türk Tabipleri Birliği: 8 Binden Fazla Hekim İstifa Etti Türk Tabipleri Birliği'den yapılan açıklamada, 18 ay içerisinde 8 binin üzerinde hekimin istifa ettiği ifade edildi.
Covid-19'da Bugün: 203 Ölüm, 27 bin 973 Yeni Vaka Covid-19'da Bugün: 203 Ölüm, 27 bin 973 Yeni Vaka Sağlık Bakanlığı güncel Koronavirüs verilerini açıkladı.
Covid-19'a Karşı Üretilen İlacın Fiyatı Belli Oldu Covid-19'a Karşı Üretilen İlacın Fiyatı Belli Oldu ABD’li ilaç şirketi Merck, Covid-19'a karşı geliştirdikleri hapın, virüse yeni yakalanmış kişilerde hastaneye yatmayı ve can kaybı riskini yarıya düşürdüğünü duyurdu. İlacın fiyatı ise duyanları hayrete düşürdü.
Vaka Sayısı En Çok Artan İller Belli Oldu! Vaka Sayısı En Çok Artan İller Belli Oldu! Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabı üzerinden haftalık vaka haritasını açıkladı.
Prof. Dr. Müftüoğlu: Covid-19 Beyni Küçültüyor Prof. Dr. Müftüoğlu: Covid-19 Beyni Küçültüyor Prof. Dr. Osman Müftüoğlu, yayınladığı yeni yazısında koronavirüsün beyni küçülttüğünü dile getirdi.
Covid-19'da Bugün: 28 Bin 873 Yeni Vaka 210 Ölüm Covid-19'da Bugün: 28 Bin 873 Yeni Vaka 210 Ölüm Sağlık Bakanlığı güncel Koronavirüs verilerini paylaştı.
Otizmlilerin Onlarla Konuşurken Bilmemizi İstediği 10 Şey Otizmlilerin Onlarla Konuşurken Bilmemizi İstediği 10 Şey Uzmanlara göre, otizmlilerin dış dünyayla etkileşimini kolaylaştırmamız ise mümkün. Yazar ve gazeteci Michael Rosen, kendisi de benzer özellikler gösteren Asperger Sendromu'yla yaşamını sürdüren, İngiliz yazar ve girişimci Alis Rowe ile konuştu.
Milli Eğitim Bakanı Özer Açıkladı: Ders Saatleri Azaltılacak mı? Okullarda Ders Saatleri Azaltılacak mı? Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, katıldığı canlı yayında çok merak edilen "Ders sayıları azaltılacak mı?" sorusunu yanıtladı.
Fatih Altaylı'dan Bakan Koca'ya Çok Sert Eleştiri: Korkuyor! Fatih Altaylı'dan Bakan Koca'ya Çok Sert Eleştiri: Korkuyor! Habertürk yazarı Fatih Altaylı, bugün kaleme aldığı yazısında Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın restoran ve avm'ler için getirileceği iddia edilen aşı kartı zorunluluğunu yalanlamasını değerlendirdi.
Covid-19'da Bugün: 29 Bin 104 Yeni Vaka 216 Ölüm Covid-19'da Bugün: 29 Bin 104 Yeni Vaka 216 Ölüm Sağlık Bakanlığı güncel Koronavirüs verilerini paylaştı.
Özlem Türeci'ye Göre Covid-19 Birkaç Yıl Daha Devam Edecek Özlem Türeci'ye Göre Covid-19 Birkaç Yıl Daha Devam Edecek BioNTech şirketinin kurucularından Dr. Özlem Türeci, dünyanın Kovid-19'dan korkarak yaşamaması gerektiğini söyledi.