Sağlık

Omicron Varyantı Taşıyan Kadın Türkiye'den Uçmuş Omicron Varyantı Taşıyan Kadın Türkiye'den Uçmuş Güney Afrika'da ortaya çıkan yeni koronavirüs mutasyonu 'Omicron'un tespit edildiği Belçikalı kadının, Mısır'dan Türkiye aktarmalı olarak ülkesine döndüğü ifade edildi.
Nu Varyantı: Afrika Ülkeleriyle Hava, Kara ve Deniz Trafiği Durduruldu Nu Varyantı: Afrika Ülkeleriyle Hava, Kara ve Deniz Trafiği Durduruldu Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Güney Afrika’da ortaya çıka yeni koronavirüs varyantına karşı hava, kara ve deniz yolu trafiğinin durdurulduğunu açıkladı.
Biontech'ten B.1.1.529 Varyantı Açıklaması: Yeni Aşı mı Geliyor? Biontech'ten B.1.1.529 Varyantı Açıklaması: Yeni Aşı mı Geliyor? BioNTech, gerekli bulunduğu durumda yeni varyantlara karşı güçlü bir aşı geliştirebileceklerini söylemişti
Hemşire Biontech ve Sinovac'ı Karıştırdı, 6 Doz Aşı Yaptı Hemşire Biontech ve Sinovac'ı Karıştırdı, 6 Doz Aşı Yaptı Konya’da Sinovac ve Biontech flakonlarını karıştıran bir hemşire, 23 yaşındaki bir hastaya yanlışlıkla 6 doz mRNA aşısı uyguladı.
Sağlık Bakanı Koca Sağlık Sistemini Eleştirdi Sağlık Bakanı Koca Sağlık Sistemini Eleştirdi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda, Sağlık Bakanlığının 2022 yılı bütçe görüşmeleri yapıldı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sağlık için ayırdıkları kaynakların “oldukça sınırlı” olduğunu belirtti
Koca’dan Bilim Kurulu’nun Ardından Açıklama Koca’dan Bilim Kurulu’nun Ardından Açıklama Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Koronavirüs Bilim Kurulu’nun ardından yazılı açıklama yaptı.
Nevşin Mengü'den Kötü Haber: Koronavirüse Yakalandı Nevşin Mengü'den Kötü Haber: Koronavirüse Yakalandı Gazeteci Nevşin Mengü, sosyal medya hesabı üzerinden Koronavirüs'e yakalandığını açıkladı.
Down Sendromlu Bebeği Hamile Anneye Bildirmeyen Hekim Tazminat Ödeyecek Down Sendromlu Bebeği Hamile Anneye Bildirmeyen Hekim Tazminat Ödeyecek Yargıtay'dan down sendromlu çocukların ailelerini yakından ilgilendiren karar...
Covid 19'da Bugün: 21 Bin 177 Yeni Vaka, 195 Ölüm Covid 19'da Bugün: 21 Bin 177 Yeni Vaka, 195 Ölüm Sağlık Bakanlığı güncel Koronavirüs verilerini açıkladı.
Sedef Hastalığını Saklamaktansa Tüm Dünyayla Paylaştı Sedef Hastalığını Saklamaktansa Tüm Dünyayla Paylaştı Claire 25 yaşında ve tüm vücudunu kaplayan bir sedef hastalığı var. Durumunu saklamak yerine tüm dünyayla paylaşarak farkındalık oluşturuyor.
Almanya Esrarı Tamamen Serbest Hale Getiriyor Almanya Esrarı Tamamen Serbest Hale Getiriyor Almanya'da yeni koalisyon hükümetini kurması beklenen SPD, FDP ve Yeşiller, esrarın keyif amaçlı kullanımını yasallaştırmak konusunda anlaştı.
Acı Haberi Haluk Levent Duyurdu: SMA'lı Bebeğin Annesi Canına Kıydı Acı Haberi Haluk Levent Duyurdu: SMA'lı Bebeğin Annesi Canına Kıydı Eskişehir Tepebaşı’nda yaşayan ve SMA Tip-1 hastası olan Muzaffer Emin Kiraz’ın annesi Emine Kiraz yaşamına son verdi. Sanatçı Haluk Levent olayı “Annemiz çaresizlikten canına kıydı” ifadeleriyle duyurdu.
Açık Havada Maskesiz Gezenlere Uyarı Açık Havada Maskesiz Gezenlere Uyarı Türk Toraks Derneği'nden Hasan Bayram, açık havada maskesiz gezenleri uyardı: "Hava kirliliğinin virüsü taşımak gibi bir fonksiyonu olabilir. Açık havada özellikle kalabalık yerlerde maske takın."
Ünlü Kardiyolog Açıkladı: Kahve, Şarap ve Çikolata Kalbe İyi Geliyor Ünlü Kardiyolog Açıkladı: Kahve, Şarap ve Çikolata Kalbe İyi Geliyor Tanınmış kardiyolog Prof. Thomas Lüscher, çikolata, kahve ve şarabın kalp sağlığına etkisi hakkında merak edilen soruyu yanıtladı. Lüscher, bitter çikolatanın kalp sağlığı için iyi olduğunu, kahvenin koruyucu olduğunu, şarabın ise orta miktarda tüketilmesini önerdi.
Emziren Anne, Pembe Sütünü Takipçileri ile Paylaşınca Ortalık Karıştı Emziren Anne, Pembe Sütünü Takipçileri ile Paylaşınca Ortalık Karıştı Yeni doğum yapan anne Jo Johnson Overby, bebeğini 6 haftadır anne sütü ile besliyordu ancak 7'nci haftada sütünün renginin pembeye döndüğünü fark etti.
Gülseren Budayıcıoğlu 20 Dakika Seansa 1200 TL Aldığı İddiasını Yalanladı Gülseren Budayıcıoğlu 20 Dakika Seansa 1200 TL Aldığı İddiasını Yalanladı Masumlar Apartmanı, Kırmızı Oda ve Camdaki Kız gibi dizilerin senaryo danışmanlığını yapan Psikiyatrist Gülseren Budayıcıoğlu, danışanlarından aldığı 20 dakikalık bir seans ücretinin 1200 TL olduğu iddiasını yalanladı.
Çay ve Kahvenin Yeni Faydaları Ortaya Çıktı Çay ve Kahvenin Yeni Faydaları Ortaya Çıktı Günde dört ya da altı fincan aralığında çay ve kahve içen kişilerin inme ve bunama riskinin düştüğü sonucuna ulaşıldı