Valiz Hazırlığı için Öneriler

Her nereye ne amaçla gidiyorsanız gidin yanınızda kesinlikle bulundurmanız gereken eşyaların başında spor ayakkabı geliyor.

Çok yakın zamanda yasakların kademeli olarak kalkacağını ve seyahatlerin başlayacağını biliyoruz. Bahara az kala tatil ve seyahat planlarının başladığı bu günlerde valizinizde olması gereken en önemli eşyalara bir göz atalım.

Öncelikle eskisi gibi çok büyük valizler yerine orta boy ve taşınması kolay valizleri tercih ettiğimiz bu günlerde kullanışlı, kesinlikle tekerlekli, her yere kolayca sığabilen ve dayanıklı bir valiz alarak işe başlayabilirsiniz.

Her nereye ne amaçla gidiyorsanız gidin yanınızda kesinlikle bulundurmanız gereken eşyaların başında spor ayakkabı geliyor.

Yurt dışı ve yurt içi seyahatlerinin vazgeçilmez parçası spor ayakkabılar yürürken sağladıkları rahatlık, birçok kıyafete kolayca uyumlanabilmeleri, hafif ve her çantaya kolayca yerleştirilmeleri gibi birçok avantajı olduğundan çantanıza ilk koymanız gereken eşya.

Ortopedik olarak üretildiğine emin olduğunuz, giyim tarzınıza ve giydiğiniz kıyafetlerin renk ve stillerine uygun olan bir çift spor ayakkabı olmadan yola çıkmayın. 

Hava şartları her yerde aniden değişebiliyor. Hem rengi hem de kıyafetlerinize uyumu açısından severek giydiğiniz bir hırka almadan yola çıkmayın. Mevsim ister bahar ister yaz olsun serin havalarda elinizin altında olması gereken hırkalar her zaman hayat kurtarır.

Jean pantolon günümüzde herkesin giydiği ister iş ister günlük giyimde tamamlandığı diğer giyim parçaları ile hemen hemen her yere uyum sağlayan ve valizinizde kesinlikle olması gereken bir diğer eşya. Gideceğiniz yerlerin durumuna göre rengine karar vereceğiniz bir Jean pantolon valizinizin yine olmazsa olmazlarından. 

T-shirt konusu önemli. En az iki renk iyi kalite t-shirt olmadan sakın yola çıkmayın. Her kıyafete uyumlanan t-shirtler yaşamımızın en önemli parçalarından. Hem Jean pantolonunuzla hem diğer pantolonlarınızla, şort, etek, takım elbise ya da farklı herhangi bir giyim parçası ile rahatça kombinleyebileceğiniz t-shirtler valizinizin baş köşesinde yerini alsın. 

İç çamaşırı dış giyim kadar önemli olduğundan, rahatlığından kesinlikle emin olduğunuz ancak şık ve kendinizi iyi hissettirecek güzellikte iç çamaşırlarınızı biraz fazla adetlerde yanınızda bulundurmanız her zaman yararlı olacaktır.

Seyahatte kullanacağınız el ya da sırt çantanızın şıklığınızı tamamlayacağından emin olmanızın yanı sıra ne çok küçük ne de çok büyük olmadığından emin olun.

Hem kolay taşınması hem yanınızda taşıyacağınız gerekli her şeyi alacak büyüklükte olması, hem de sağlam ve güvenli olması seyahatte size büyük kolaylık sağlayacaktır.

Kadınların her zaman şık ve ufak bir çantayı valize koymalarını öneriyorum. Akşam yemekleri ya da şık davetler için tahmin ettiğinizden çok daha önemli bir aksesuar olan şık bir çanta kendinizi çok daha iyi hissetmenize sebep olacaktır.

Güneş gözlüğünüz olmadan yola çıkmayın. Yanınıza mutlaka en sevdiğiniz, rahat ettiğiniz ve taktığınızda kendinizi iyi hissettiğiniz güneş gözlüğünüzü alın. Hayatımızın vazgeçilmezlerinden olan güneş gözlükleri hem gün içinde rahat etmemiz, hem stilimizi yansıtmamız hem de yaşlanmaya engel olmaları açısından çok önemliler. 

Son olarak okuma alışkanlığınız olmasa bile yanınıza bir kitap almanızı, elinizdeki telefonu kapatıp çantanıza koyup bir maceraya dalmanızı, bambaşka dünyalarda geze geze seyahat etmenin tadını çıkartmanın nasıl da muhteşem bir şey olduğunu hatırlamanızı tavsiye ediyorum.

Şimdiden herkese iyi tatiller…

Diğer Yazıları

En Çok Okunan Haberler
1 5 Mart Reytingler: Arka Sokaklar, Kırmızı Oda
2 Reha Muhtar Süleyman Soylu'ya Seslendi: Tehdit alıyorum...
3 Ünlü Sunucu Ekranlara Geri Dönüyor
4 MHP'den Levent Gültekin'e Tepki: Bu Hasta Herifi Adam Sanıp...
5 Rıdvan Dilmen Yorumculuğu Bıraktığını Açıkladı
6 Şehitlere Hakaret Eden Tiktok Kızının Serbest Bırakılmasına İtiraz
7 Fatih Altaylı Hangi Lideri Ajdar'a Benzetti
8 Fuat Uğur: Oda Tv’deki Operasyon İmamoğlu’nun Yeni Medya Projesinin Ayağı
9 Davut Güloğlu'nun Yeniden Yargılanma Talebi Reddedildi
10 Fenerbahçe YK Üyesi Sipahioğlu: Penaltımızı Yangından Mal Kaçırır Gibi...