Türbülans dönemine giriyoruz, kemerleri bağlayın

Çatışmalar, baş kaldırışlar söz konusu. Jüpiter ve Pluto da retro hareketiyle 1.evde konumlanmakta.

5 Haziran 2020 Yay burcunun 15 derecesinde 3 saat 18 dakika sürecek Penumbral yani Yarı Gölgeli Ay Tutulması 2020'nin büyük bir dönüm noktası niteliği taşıyan en önemli tutulmalarından biri. 11

Hem Güneş hem de Ay Tutulmaları beraberinde büyük süprizleri yada sarsıntıları getirir. Çünkü tutulmalar karmik, kadersel dediğimiz Ay Düğümlerini aktive eden dinamik kozmik oluşumlardır.

İki tür tutulma vardır. Güneş Tutulmaları ve Ay Tutulmaları.. Güneş Tutulmaları Yeniay evresine yani başlangıç enerjisine, Ay Tutulmaları ise Dolunay evresine yada sonlanma , tamamlanma enerjilerine karşılık gelir. Bu tutulmaların getirisi olan dinamiklerden eski insanlar tarafından korkuluyordu, toplumlarını mevsim değişiklikleri ve güneşin yıllık hareketlerine göre kurmuşlardı. Bu sebeple bir tutulma gerçekleştiğinde doğal düzenin tehlikeye girdiğini biliyorlardı..

Tutulmalar başlangıç ve kapanış enerjileri taşıdığından çok büyük öneme sahiptir. Herşeyin muazzam bir döngüden oluştuğunu unutmayın. Bu süreçleri karşılamanın en iyi yolu beklenmeyeni bekleyip, bilinmeyeni kabul etmek. Çünkü değişmemiz ve dönüşmemiz için üzerimizde bir pres yaratacaklar.

Değişmesi gereken alanlara ışık tutacaklar. Hayatımızdaki önemli konu başlıklarıyla ilgili haberler verecekler. Kariyerle ilgili bir atılım, hayati bir iş sözleşmesi, evlilik-nişan, ölüm-doğum gibi temalarınız oluşabilir. Bir eğitime başlamanıza sebep olabilir yada mezuniyet verebilir, bir evin satışı yada alımı, boşanmanın tetiklenmesi, yada bir ameliyat gündemini oluşturabilir. Hayatımızın dönüm noktalarının habercisidir tutulmalar.

Ay tutulmaları bizleri biraz hassaslaştırıp, duygusallaştırabilir. Büyük ve ani değişimler, kontrolümüz dışında gündeme gelir. Ay tutulmaları dişi enerjilerdir. Anneniz, anneanneniz, yakın kız arkadaşınız, kadın patron yada müşteri figürleridir genellikle. Ay tutulmaları duygularla ilgilidir demiştik, bu sebeple ilişkilere yöneliktir. Aniden istek ve ihtiyaçlara sebep olabilir.

Bir ilişkiyi koparabilir yada 2 kişiyi büyük bir ihtiyaçla bir araya getirebilir. Neye ihtiyacımız olduğu yada eksiklerimizin farkındalığı tetiklenebilir. 5 Haziran'daki tutulma İkizler/Yay aksında, ve İkizler'deki Güneş bizi mantıkla düşünmeye, yakın ilişkilere, Ay burcundaki Yay ise; bizi sezgiye, daha geniş perspektiflerden bakmaya itekleyecektir. İlişkilerimiz zorlanacak, kırılacak yada güçlenecektir. Hayatımızda değişiklik yapmamız için bize kozmik bir baskı uygulayacaktır.

Doğum haritanızda tutulmanın hangi evinizde gerçekleştiğine bakın çünkü o evin konuları aktive olacak, eğer ki haritanızda tutulmanın derecesine bir gezegeninize düşüyorsa o evin konuları gündeme gelecektir. Örneğin yükselen derecenizde yada 1.evinizde var olan bir gezegen derecesindeki tutulma sağlık konularında etki almanıza sebep olabilir. Bu zamanlar büyük değişimlerin zamanıdır, ve bu bir gecede gerçekleşmez, ortalama 6 aya kadar konular yayılır.

Ne yazık ki ateş burcundaki tutulmalar toplumsal ve kitlesel, din, inanç ve fanatikle ilgili büyük olaylara gebe olur. Detayları aktaracağım. Değişken burçlardaki tutulmalar yine din, eğitim, grevler, hastalıklar ve ticaretle ilgili sorunlara işaret eder. İkizler Yay aksı medya, iletişim, özgürlükler adına ses yükseltmeler, eylemler, protestolar, bireysel ve toplumsal hakların dile gelmesine sebep olacak.

Tutulma anı haritasının yükseleni Oğlak burcuna düşmekte ve yöneticisi olan Satürn devlet kanadını, siyasi liderleri, büyük, eski ve köklü şirketler ile şoke edici haberleri gündeme getirebilir. Güneş Venüs kavuşumu, Mars Neptün kavuşumu Ay'ın konumu ile gökyüzünde bir t kare oluşturmakta.

Çatışmalar, baş kaldırışlar söz konusu. Jüpiter ve Pluto da retro hareketiyle 1.evde konumlanmakta. Mars Neptün Balık burcundaki kavuşumu bu küresel salgın tehdidinin devam ettiğini ve edeceğini çok açık bir şekilde gösteriyor. Aynı zamanda gaz zehirlenmeleri, kimyasal zehirlenmeler, suyla ilgili oluşabilecek tüm afetler, sel baskınları, deniz kazaları, denizlerde oluşabilecek sınır kavgaları, su ile gündeme gelebilecek mikrobik şeyler, patlama ve yangınlar gündem oluşturabilir.

6/12 ev aksındaki İkizler Yay tutulması 12.evin konuları olan hapishanelerde oluşabilecek sorunları, kadınlarla ilgili nahoş gündemleri, kadın haklarını, gizli düşmanlıkları, kısıtlanmaları, büyükbaş ve evcil hayvanları, ordu, asker, polis günd emlerini konu başlığı yapacaktır.

Neptün'ün Balık burcundaki yanıltıcı etkileri bazı konuların gerçekliğine gölge düşürürken, 21 Haziran ve sonrasında Güneş Tutulmasının etkisiyle Covit adına gevşemenin hata olduğu gerçekliğiyle umalım ki bizi yüzleştirmesin. Nitekim Ocak ayında oluşan Ay Tutulması bu salgını tüm dünyaya yayan çok önemli bir gökyüzü olayıydı. Eylül ayı geldiğinde uyarılarım umarım beni yanıltır. Hem covit adına hem Mars retrosunun daha önce yazdığım konu başlıklarıyla 2020 yılının ilk yarısını mumla arayabiliriz.

Son olarak merak edilen ABD'deki olaylar.. Takip edenler 2017 yılından beri Amerika için yaptığım uyarıları biliyor. Devam eder mi evet eder. Başka ülkelere sıçrar mı sıçrar. Biz etkilenir miyiz evet etkileniriz. Covit gündemi devam etmekle beraber, yeni gündemlerimiz oluşacak. Toplumsal olarak paramızla, sağlığımızla, güvenliğimizle, haklarımızla, kaynaklarımızla sınanacağız. Ama Türkiye Cumhuriyeti Devleti her zaman ayakta kalacaktır. Bir süreden sonra evet gerçekten güçlenerek çıkacağız.

Bugün ki yazıda neleri vurgulamalıyım, ne tür söylemlerde bulunursam karamsarlığa ve paniğe yol açarım elemeleriyle zorlandım açıkçası. Yılın 2.yarısı gerçekten zorlu ve o günler geldik artık. Önümüzdeki yazılarda yine değineceğim fakat gerekli ekonomik önlemlerinizi alınız, büyük yatırımlardan, risklerden, borçlanmalardan yıl sonunu görene kadar uzak durmaya çalışın.

Sevdiklerinizin, çocuklarınızın, yaşlılarınızın, yaşlılarımızın ve kendi sağlığınızı, toplum sağlığını lütfen koruyarak, mesuliyet duygusunda olun. Minicik tedbirlerle başkalarına kalkan örebiliriz. Ülke bizim, her birimiz hiç alışık olmadığımız türden bunaldık fakat sahiller, plajlar bu denizler yine bizim, lütfen özgürleşmek için acele etmeyin. Tüm astrologlar yeni dünya düzeni geliyor,

Plüton hepimizi değiştirecek dönüştürecek, yıkıp yeniden inşa edecek, tarihsel yeni bir dönem açılacak ve bugünlerden hep söz edeceğiz dediğimizde, her yazdığımız, söylediğimiz, bu ilimi insanlık adına kullanmak ve kadim öğretileri yaymak çabamızda, matematiksel bir tabanı var dediğimizde hesaplamalara ''fal'' dediğiniz günler de artık son buluyor değil mi ..?

Sevgiler.

Diğer Yazıları

En Çok Okunan Haberler
1 8 Mayıs Reyting Sonuçları: Kardeşlerim, Gönül Dağı
2 AKP'nin Kaldırdığı Çizgi Filmi CHP Yayınlayacak
3 Ahmet Mümtaz Taylan'dan Leyla ile Mecnun Müjdesi
4 AKP'nin Tartışılan Videosunu Erdoğan Kaldırtmış
5 Fatih Altaylı: AKP 2023'e Kadar Düşen Oyları İçin Mucize Bekleyecek
6 Sedat Peker'den 3'üncü Video: Yenileceksiniz
7 Apar Topar Erken Seçime mi Gidiyoruz? Ahmet Hakan'dan Flaş Yorum
8 Soylu: Milletimizden Bir Fedakarlık Daha Bekliyoruz
9 Esnaftan Bayrama İki Gün Kala Açılma Talebi
10 Barış Atay'dan Bakan Soylu'ya Sedat Peker Tepkisi