İtiraf edin 'Kırmızı Oda'dan korktunuz

Belki de herkesin derdine derman olmaya çalışan Doktor Hanım’ın kendinin bile baş edemeyeceği veya dillendiremeyeceği bir derdi vardır!

Bir kırmızı oda düşünün, tüm hayatınız boyunca bastırdığınız duygularınızın açığa çıktığı.

Hiç tanımadığınız bir kişinin karşısında anılarınıza yolculuk yaptığınızı ve şu anki yaşamınızda kendinize ve çevrenizdekilere yaşattıklarınızın neden ve niçinlerinin cevaplarını arayıp bulduğunuzu.

TV 8 de Binnur Kaya’nın başrolünde oynadığı Kırmızı Oda dizisinden  bahsediyorum.

Çocukluk yaşlarımızda yaşadığımız travmaları, yıllar içinde beynimizde ve gönlümüzde üstünü örtüp kimsecikler ile paylaşmaya cesaret edemediklerimizin üstüne konuştukça aralanan bir kapıdan karşımıza çıktığı anları ve büyük yüzleşmeleri izliyoruz Kırmızı Oda'da!.

Vallahi TV8 onca kafayı yormayan gönlü kırmayan üzmeyen soft programlarından sonra Kırmızı Oda gibi bir diziyi Binnur Kaya farkı ile izleyiciye servis etti.

Sosyal medya Tv yayınlarının nabzı gibidir, bir programın ya da dizinin akıbetinin ne olacağını sosyal medya belirliyor artık ve Kırmızı Oda dizisi ilk bölümü ile en çok konuşulanlar arasında yerini aldı.

Baktım yorumlara diziyi izlememek için bin bir kulp takanları gördüm çok ağdalı konuşmalar diyenleri, ağır slow motion çekim diyenleri, zaten yeteri kadar üzüntü var ne gerek var ağlak ağlak izlenir mi bu diyenleri gördüm.

Aslında bunları diyenler kendi gerçekleri ile yüzleşmeye korkanlardı bence!

Gerçek hayat hikayelerinden uyarlanan bu dizide çoğumuzun yaşamında kesitler var aslında. Sebepsiz duygu geçişlerimiz, sebepsiz öfke patlamalarımız, çekingenliğimiz, aşırı hırslarımız ve dahası…

Her şeyin bir sebebi var anlayışından yola çıkarak hazırlanan dizi ilk başta ağrı gibi gelse de ilerleyen bölümleri ile reytinglerde zirve yaptı.

Milyarda bir olacak zengin erkek fakir kız aşkının konu edildiği absürtlüğün tavan yaptığı, ataerkil merkezli konaklı, silahlı, dayaklı, tokatlı kafa yormayan, izleyeni düşündürmeyen beyin yakmayan dizilere alışık toplum karşısında hayatı irdeleyen, neden ve niçin sorularına cevaplar arayan “her şeyin illa ki bir nedeni vardır“ sonucuna varmamızı sağlayan Kırmızı Oda'yı izlememek için bahaneler üretenlerin bile göz ucu ile olsa bile bu diziyi izlediğinin farkındayız bu reyting sonuçlarına göre.

Komedi oyunculuğu kisvesi üstüne yapışmış Binnur Kaya aslında nasıl özel bir oyuncu olduğunu bu dizide kanıtladı. Asla ekran karşısında nasıl görünürüm korkusu olmadan tam bir psikiyatr havasını bize geçirdi. İnsan onu izlerken o koltukta oturup onunla sohbet etmek istiyor vallahi.

Yan cast bana biraz oturmamış gibi geldi yada daha o oyuncuların esas sahneleri hayata geçmemiş de olabilir etkisiz eleman gibi kaldılar ama ilerleyen bölümlerde ters köşeler yaşayacağız sanki!

Belki de herkesin derdine derman olmaya çalışan Doktor Hanım’ın kendinin bile baş edemeyeceği veya dillendiremeyeceği bir derdi vardır!

Diğer Yazıları

En Çok Okunan Haberler
1 25 Eylül reyting sonuçları: Kırmızı Oda zirvede
2 Kırmızı Oda dizisinde şok ayrılık: Ünlü oyuncular bıraktı
3 En koyu Reisçiydi, en koyu hocacı oldu, AKP’yi övdüğü kitabını toplattı
4 Ersin Düzen'in 400 Bin aldığı Meclis kayıtlarına girdi, bana meydan okuyor
5 A Haber'den skandal montaj: Özgür Özel'i terörist yaptılar
6 DW'den dikkat çeken video: Tek adamların uykusunu kaçırıyoruz
7 Ünlü anketçi: Kılıçdaroğlu ve Akşener de tutuklanacak
8 Atiye ve Netflix'e dava açan Buket Uzuner: Bu kadar hırsızlık yapılmamalı
9 Hülya Avşar 55 Milyon Liraya ada mı satın aldı?
10 Demet Evgar, Dilan Çiçek Deniz, Hazar Ergüçlü'den yeni dizi: Alev Alev