İtalya'da Can Yaman ve Demet Özdemir tartışması

İtalya'da sosyal medyada Can Yaman ve Demet Özdemir tartışması patlak verdi.

Nilüfer Şensöz Nilüfer Şensöz

Nilüfer Şensöz - Roma Can Yaman'ın Erkenci Kuş (Daydreamer) dizisi İtalya'da adeta fenomen haline geldi. Erkenci Kuş dizisi halihazırda öğlen kuşağında gösteriliyordu. 7 Eylül'de de ise ilk kez Canale 5'de akşam primetime de gösterildi. Erkenci Kuş dizisiyle aynı saatlerde Rai 1'da İtalya-Hollanda maçı yayınlandı. Daydreamer Twitter'da İtalya gündemlerinde ilk sıralara yerleşti.

SOSYAL MEDYADA CAN VE DEMET TARTIŞMASI

İtalyan programcı Barbara d'Urso'nun Can Yaman'ı sadece seks sembolü gibi göstermesine ve programında Demet Özdemir'den bahsetmemesine İtalya'da sosyal medyada hayranlar tepki yağdırdılar. #barbaradursoisoverparty trend başlığıyla tartışma sosyal medyada patladı.

Mediaset'in ünlü programcısı Barbara d'Urso 7 Eylül'deki programında Can Yaman'a geniş yer verdi. Ancak hayranlar, d'Urso'nun programda Can Yaman'ı sadece kaslı görüntülerine yer vererek Yaman'ı seks sembolü şeklinde ele alış biçimini sosyal medyada eleştiri yağmuruna tuttu.

İtalyan hayranlar ayrıca d'Urso'nun Demet Özdemir'den bahsetmemesine ve Özdemir'in başarısını görmemesine de tepki gösterdiler. "ItalysupportsDemet" hashtagiyle Demet Özdemir'e destek tweetleri attılar. İtalya'da Demet Özdemir hayranlığı da her geçen gün artıyor.

İtalya'da Can Yaman ve Demet Özdemir tartışması - Resim: 2

İTALYA'YA MI GELECEK?

Bu arada Türk oyuncu Can Yaman'ın tekrar İtalya'da geleceği konuşuluyor. Ünlü oyuncunun çok yakında iki tanınmış Mediaset programına konuk olarak İtalya'ya döneceği söyleniyor. Yaman daha önce Maria De Filippi ile C’è posta per te ve Barbara D’Urso ile Live - Non è la D’Urso’ya katılmıştı ve oyuncunun katıldığı programlar rating rekorları kırmıştı.

İTALYAN HAYRANLAR BAKIN NE YAPTI?

İtalya'da önümüzdeki günlerde yerel seçimlerin yapılacak. Can Yaman'ın İtalya genelinde hayran kitlesi var. Ancak Napoli şehrinde Can Yaman hayranlığı ciddi boyutlarda. Son olarak İtalya'da sosyal medyada hayranlar "Campania bölgesinde Can Yaman'a oy verin" şeklinde mizahi paylaşımlar yaptılar. (Nilüfer Şensöz/Roma Medyafaresi.com)

İtalya'da Can Yaman ve Demet Özdemir tartışması - Resim: 3