7 Mayıs Akrep Burcu Dolunayı

Gelin yeni gündem başlıklarımızın neler olabileceğine hep birlikte göz atalım..

7 Mayıs Perşembe günü 13.45 Türkiye saatiyle 17 derece Akrep burcunda bir dolunay meydana gelecek. 

Bu dolunay duygu dünyamızda gel-gitler hissedebileceğimiz, dalgalı ruh hallerinde olacağımız, beklentilerimizi, konumumuzu sorgulayacağımız, tüm belirsizlikleri kaldırmak isteyeceğimiz, alacak verecek konuları ve Merkür'ün kendini sahneye atacağı, iletişimin, eğitimin, basınla ilgili ve haberleşme konularımızın artacağı, Mars Kuzey Ay Düğümü kontağı ile gelecek planlarımızla ilgili eyleme geçme enerjisini aktive edebilecek, kararlı adımlar atabileceğimiz bizi destekleyen, ilişkiler konusunda tutkularımızın baskın olacağı, tutkulu ilişkiler başlatacağımız, özellikle Koç, İkizler, Aslan, Yay ve Kovaları destekleyen bir enerji söz konusu.

Negatif anlamda bazı ilişkiler ve ortaklıklarda yanlış anlaşılmalardan kaynaklı kopmalar söz konusu olabilir. Akrep burcunun doğası gereği yeraltı dünyası, yeraltı kaynakları, kuşkular, şüpheler, dedektiflik konularını da temsil eder. Basın yayın, gazete tüm haberleşme araçlarıyla ve medyacılarla ilgili bir takım değişiklik ve dönüşümlerine dair haberler okuyabiliriz.

Dolunay haritasındaki Merkür Ay karşıtlığı kendimizi ifade etmekte zorlanacağımızı yada yanlış ifadeler, yanlış anlaşılmalarla karşılaşabileceğimizi göstermekte.

Devam eden ilişkilerde de özellikle maddi konularda sen ben kavgalarına dikkat. Bugüne kadar halının altına süpürülen ne varsa masaya yatırıp konuşma isteğimiz oluşabilir. Sizden gizlenen bilgiler bu dönemde açığa çıkabilir, önünüze gelebilir ve bolca iletişim kazaları yaşarken Merkür Neptün açısının bizi iteklediği anlayış, empati ve duyarlılık tarafımızla hareket edelim.

Seyahat ve ticaret faaliyetlerimiz gündemlerimizde olup bu konularda engellerle karşılaşabilir, yakın çevremiz özellikle kardeş ve akraba ilişkilerinde bir takım dedikoduları gündeme getirebilir.

Venüs ve Neptün arasındaki sert açı sebebiyle hem ticari hem özel hayat konularında aldanmalara dikkat etmenizi öneririm.

Özellikle doğum haritalarında 17 derecede gezegenleri bulunanlar bu dolunayın etkilerini daha fazla hissedeceklerdir. Dolunaylar hep biraz gerginlik yaratabilirler fakat sonrasında konuların netlik kazandığını gözlemlersiniz.

Dolunay haritasında Başak yükselirken sağlık, hijyen konulari yine gündemimizde yer alırken Neptün Ay olumlu açıları aşı ve ilaç konusunda olumlu haberler duymamız olasıdır.

Ülkemiz üzerindeki etkilerine kısaca değerlendirecek olursak;

Siyasi liderler, bankacılık sistemleri, krediler, dış borçlarımız, vergiler, ve tüm finans konularında yeni düzenlemeleri işaret ederken, kadin tacizlerinin de çok konuşulacağı zorlayıcı etkiler altındayız.

Son olarak Hazirana sonuna kadar olan süreçte karantina anlamında rahat davranmamamız gerektiğinin altını çizmek istiyorum.

https://www.facebook.com/dilara.bayrak.965

Diğer Yazıları

En Çok Okunan Haberler
1 8 Mayıs Reyting Sonuçları: Kardeşlerim, Gönül Dağı
2 AKP'nin Kaldırdığı Çizgi Filmi CHP Yayınlayacak
3 Ahmet Mümtaz Taylan'dan Leyla ile Mecnun Müjdesi
4 AKP'nin Tartışılan Videosunu Erdoğan Kaldırtmış
5 Fatih Altaylı: AKP 2023'e Kadar Düşen Oyları İçin Mucize Bekleyecek
6 Barış Atay'dan Bakan Soylu'ya Sedat Peker Tepkisi
7 Sedat Peker'den 3'üncü Video: Yenileceksiniz
8 Apar Topar Erken Seçime mi Gidiyoruz? Ahmet Hakan'dan Flaş Yorum
9 Kripto Tosuncuk'a Yardım Eden Kişi İtirafçı Oldu
10 Soylu: Milletimizden Bir Fedakarlık Daha Bekliyoruz