MedyaFaresi MedyaFaresi

Zeynep Esin'in son görüntüleri ortaya çıktı

Kırklareli'nde boğulup, başına tuğla vurularak öldürülen Zeynep Esin'in kaybolmadan önce dün saat 12.14'te mahalle bakkalından alışveriş yaparken güvenlik kamerasınca görüntülendiği ortaya çıktı.

Eklenme: 29 Mart 2019 15:46 - Güncelleme: 29 Mart 2019 15:53

Kırklareli'nde boğulup, başına tuğla vurularak öldürülen Zeynep Esin'in kaybolmadan önce dün saat 12.14'te mahalle bakkalından alışveriş yaparken güvenlik kamerasınca görüntülendiği ortaya çıktı.

Kız çocuğunun, ölü bulunmasından yaklaşık 11 saat önce Yayla  Mahallesi'ndeki evine 200 metre uzaklıktaki bakkaldaki görüntüleri güvenlik  kameraları tarafından kaydedildi.

Mahalle bakkalı Tanju Demirci, Zeynep'in dün iki kez bakkala geldiğini ve şeker aldığını belirterek, "Kendisine bir şeyler aldı, yiyecek aldı. O saatten sonra da ortada görünmedi. Kayıp olduğunu öğrenince onu aramaya başladık. Bakkala geldiğinde çok neşeliydi. Çok sevimli bir kızdı, kimseye de saygısızlığı yoktu" dedi.

KUZENİ GÖZALTINA ALINDI

 Kırklareli'nde metruk binada 11 yaşındaki kız  çocuğunun ölü bulunmasına ilişkin kuzeni gözaltına alındı. 

Kırklareli Emniyet Müdürlüğü ekipleri, dün metruk bir binada 11  yaşındaki Zeynep Esin'in ölü bulunmasına ilişkin çalışmasını sürdürüyor.

Bu kapsamda, maktulün teyzesinin oğlu Kerem S. (28) gözaltına alındı.

Şüpheli, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

"TÜM KENT YASTA"  

Kırklareli Valisi Osman Bilgin, valilik binasında düzenlediği basın  toplantısında, dün gece yaşanan olay nedeniyle tüm kentin yasta olduğunu söyledi.

Soruşturmanın titizlikle yürütüldüğünün altını çizen Vali Bilgin,  kayıp ihbarının ardından yapılan arama çalışması sonrası Zeynep Esin'in cansız  bedeninin metruk bir binada katledilmiş olarak bulunduğunu anımsattı.

Zanlının da kısa sürede yakalandığını vurgulayan Vali Bilgin, "Olayın  zanlısı aradan 2 saat geçmeden yakalanmış, aynı zamanda zanlı kızımızın  ailesinden, akrabasıdır. Zanlının 13 suçtan sabıkası vardır. Konu ile emniyet  müdürlüğümüz ekiplerinin özverili çalışması sonucun tüm idari tahkikatlar  yapılmış, adli tahkikatlar yapılmak üzere adli makamlara zanlı teslim edilmiştir.  Cumhuriyet başsavcılığımızca soruşturma anda olay yürütülmektedir." dedi.

 Aileye başsağlığı dileyen Vali Bilgin, "huzur kenti" olarak anılan  Kırklareli'nin huzurunu kaçıracak hiçbir olaya müsaade edilmeyeceğini kaydetti.

Bir gazetecinin "Bu gaddarca bir şey, neden öldürüldü?" sorusuna  Bilgin, "Bunun nedeni olamaz, genç bir kızımız, çocuğumuz, hepimizin evladı var.  Açıkça söylüyorum bu gaddarca, haince bunun izahı olamaz." yanıtını verdi.

Vali Bilgin daha sonra Kırklareli Devlet Hastanesi'nde tedavi gören  acılı anne Elif Esin ile baba Sezer Esin'i ziyaret ederek taziyelerini iletti.

Bilgin burada yaptığı konuşmada, "Yüce Allah bu olayı  gerçekleştirenleri kahır sıfatıyla kahretmesini diliyoruz" dedi.

OLAY

Zeynep Esin'in dün eve gelmemesi üzerine ailesi polise kayıp  başvurusunda bulunmuştu. Başvurunun ardından yapılan arama çalışmalarında çocuğun  cesedi evlerine yaklaşık iki kilometre uzaktaki Bademlik Mahallesi'nde metruk bir  binada bulunmuş, Zeynep Esin'in başına tuğla ile vurularak öldürüldüğü tespit  edilmişti.