MedyaFaresi MedyaFaresi

Zaman yazarı Mümtaz'er Türköne saldırıya mı uğradı?

Sözcü gazetesi, Zaman Gazetesi yazarı Mümtaz'er Türköne'ye 2 kişinin saldırdığını iddia etti. Türköne, iddiayı yalanladı.

Eklenme: 06 Ağustos 2015 15:08 - Güncelleme: 22 Mart 2016 17:54

Sözcü gazetesinden Şenol Gezer, Zaman Gazetesi yazarı Mümtaz’er Türköne’nin Üsküdar Kuzguncuk’ta saldırıya uğradığını iddia etti. Gezer'in haberine göre evinden dışarıya çıkan yazar Mümtaz’er Türköne’ye evinin önünde bekleyen 2 kişi saldırı girişiminde bulundu. Sokaktaki vatandaşların da şahit olduğu olayda Türköne’yi karşılarında gören kimliği belirsiz iki kişi ellerini bellerine atarak yazarın üstüne yürüdü.Durumu fark eden vatandaşların da bağırıp-çağırmasıyla  Türköne’nin evinin hemen yanı başındaki bir bir noktada görevli polis memurları duruma müdahale etti. Polisi karşılarında gören saldırganlar olay yerinden koşarak uzaklaştı. Olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi. 

TÜRKÖNE YALANLADI

Mümtaz’er Türköne, haberin duyulmasının ardından Twitter üzerinden açıklama yaptı. Türköne, Sözcü gazetesine hitaben "Bana yönelik bir saldırı olmadı. Haber doğru değil. Lütfen düzeltir misiniz!" mesajı yazdı.