Abone Ol

Zaman gazetesi reklamı darbe tarihini vermiş!

15 Temmuz darbe girişimi sonrası hakkında kapatma kararı çıkarılan FETÖ'nün en büyük yayın organı Zaman'ın bir reklam videosu yeniden gündeme geldi.

Zaman gazetesi reklamı darbe tarihini vermiş!

15 Temmuz darbe girişimi öncesinde FETÖ'nün yayın organlarından ve yazarlarından bu hain girişime ait bir çok mesaj verdiği ortaya çıkmaya devam ediyor.
Zaman gazetesinin 2015 yılı güz döneminde "Sükutun Çığlığı" başlığı ile yayınladığı 5 reklam filminden biri de bu süreçte öne çıktığı. Diğer 4 reklamda kıştan sonra bahar, kuraklıktan sonra bereket, fırtınadan sonra dinginlik gibi temalar varken birisi hem diğerlerinden ayrılıyor, hem de gizli bir mesaj taşıyor.


Darbenin tam tarihi mesajda gizli
Darbe sirenleri çalarken gri tonlu şehrin uçaktan kuş bakışı görüntüsü ile başlayan reklam filminde daha sonra yeni doğmuş gülen bir bebek yüzü ekranlara getiriliyor.
Reklam filminin en dikkat çeken ayrıntısı ise filmin gösterime girdiği tarih ile 15 Temmuz darbe girişimi arasındaki geçen sürenin tam 9 ay 10 gün olması. Bu ise biliçaltına darbe felaketinin yerleştirildiği tarihten hemen sonra gelen yeni doğmuş bebeğin doğması için gereken süre.

f5 haber