MedyaFaresi MedyaFaresi

Zafer Arapkirli: Karanlık zihniyete karşı tavır almaya devam edeceğiz

Küçük yaşta kız çocuklarının evlenmelerini savunanlara itiraz ettiği için yargılanan ve beraat eden gazeteci Zafer Arapkirli, Babıali TV'de Zeynel Lüle'nin konuğu oldu.

Eklenme: 28 Aralık 2019 16:14 - Güncelleme: 28 Aralık 2019 16:27

TürkiyeGündemi'nden Derya Özkök'ün haberine göre, Babıali TV'de gazeteci Zeynel Lüle'nin sorularını yanıtlayan Zafer Arapkirli, çocuk evlilikleriyle ilgili şunları söyledi.

KARANLIKLA AYDINLIĞIN ÇATIŞMASI

Bizim derdimiz kişilerle ilgili bir mesele değil, kurumlarla vakıflarla sınırlı bir mesele değil, mesele; karanlıkla aydınlığın çatışması.

Biz yasalara aykırı olarak, Anayasaya aykırı olarak, bütün temel insan hakları metinlerine aykırı olarak, hem Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi hem de Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Sözleşmesi, İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi ve insan vicdanın izin vermediği bir şeye karşı tavır alıyoruz.

Oyun yaşında çocukların evlendirilmesi, erkeklere köle edilmesine karşı çıkıyoruz.

KADINI DEĞERSİZ YARATIK GİBİ GÖRÜYORLAR

Bu bir pedofili suçudur. Ağır bır suç. Ve biz bu suçların işlenmesine karşı tavır alıyoruz. Bu suçun işlenmesini savunanlara tavır alıyoruz. Tavır almaya da devam edeceğiz. Bu karanlık düşüncelerle mücadele etmeye devam edeceğiz.

Bu karanlık zihniyet 6 yaşındaki çocuğa nasıl bakıyorsa, 66 yaşında da aynı bakıyor. Çünkü karşı cinsi değersiz bir yaratık gibi görüyor. İşte biz bu karanlık zihniyete karşı, her zaman tavır almaya devam edeceğiz.

Haberin devamı için tıklayın.

İlgili haber

Gazeteci Zafer Arapkirli beraat etti: Kızıma söz verdim