MedyaFaresi MedyaFaresi

Yurtta Regaip coşkusu! Camiler doldu, taştı!

Üç ayların başlangıcı Regaip Kandil'i nedeniyle çok sayıda vatandaş Sultanahmet Camii'ne akın etti.

Eklenme: 17 Mayıs 2013 10:34 - Güncelleme: 07 Nisan 2016 02:24

 Üç ayların müjdecisi olarak bilinen Regaip Kandili’nde başta Sultanahmet Camii olmak üzere bir çok camide vatandaşlar ibadetlerini yerine getirdi. Kandil nedeniyle çok sayıda vatandaş alşam saatlerinden itibaren camilere akın etti. Sultanahmet Camii yoğun ilgi gösterien camilerin başında gelirken çok sayıda vatandaş aileleriyle birlikte camiye geldi. Fatih Müftüsü İrfan Üstündağ Sultanahmet Camii’nde Regaip kelimesini ve kandille ilgili bir vaaz verdi. Sultanahmet Camii’ni dolduran vatandaşlar namaz kılıp dua etti. Bazı vatandaşların Kur’an-ı Kerim okuduğu gözlenirken çok sayıda yabancı turistin camiye geldiği gözlendi.

Regaip Kandil’inin önemi ne?

ŞANLIURFA’DA REGAİP KANDİLİ KUTLANDI

ŞANLIURFA’da, üç ayların başlangıcı olan Regaip Kandili nedeniyle camiler dolup taştı.

Kent merkezinde binlerce vatandaş, Regaip Kandili’ni kutlamak için kentin simgesi olan Balıklıgöl Platosu’nda bulunan Dergah Cami’sine akın etti. Kuran okunan gecede vatandaşlar, namazlar kılıp İl Müftüsü İhsan Açık’ın okuduğu hutbeyi dinledi. Müftü Açık, hutbede Regaip Kandili’nin önemini belirterek, şöyle konuştu;

"Regaip Kandili, çok önemli bir gecedir. Regaip Kandili, bizler için büyük bir fırsat. Bazı kaçırdığımız güzellikleri yakalama fırsatı. Bu gece de tövbe ederek, cemaatle birlikte namaz kılıp o duyguyu yaşamalıyız."