MedyaFaresi MedyaFaresi

Yuh artık!!! Bu kadarına pes!!! Afişlere bile tahammül edemediler!!!

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın sol tarafında CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, sağ tarafında da MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin omuz omuza fotoğraflarının yer aldığı bilboardlar Başkent'lilerin ilgi odağı haline geldi.

Eklenme: 22 Aralık 2008 12:53 - Güncelleme: 28 Mart 2016 09:14
Üç liderin aynı karede görünmesini istemeyen kimliği belirsiz kişiler ise bilboardlardaki afişleri yırtarak çöpe attı.

Kadın Adayları Destekleme ve Eğitme Derneği (KA-DER) tarafından kadınların siyasette daha etkin rol almaları için hazırlanan afişler Başkent caddelerindeki bilboardlarda sergilenmeye başladı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın sol tarafında CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, sağ tarafında da MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin omuz omuza fotoğraflarının yer aldığı bilboardlar vatandaşların ilgi odağı haline geldi. KA-DER tarafından hazırlanan afişlerde, Başbakan Erdoğan, CHP Genel Başkanı Baykal ve MHP Genel Başkanı Bahçeli'nin omuz omuza yer alan fotoğrafının üstünde 'Üçümüz de Aynı Fikirdeyiz', 'Hedefimiz Yerel Yönetimlerde Yüzde 50 Kadın Aday' yazması dikkat çekti. Üç liderin omuz omuza yeralan fotoğrafının altına da uyarı notu düşmeyi unutmayan KA-DER üyeleri, bu ilanın 'Yerel yönetimlerde yüzde 1'lik orana isyan eden ve siyasette görev almak isteyen kadınların hayallerinin ürünü' olduğunu belirtti.

Pazar gününden itibaren bilboardlarda sergilenmeye başlayan afişlerde üç liderin aynı karede görünmesini istemeyen bazı vatandaşlar ise, bilboardlardaki fotoğrafları yırtarak çöpe attı.

Üç liderin aynı kerade omuz omuza gösterilmesini olumlu bulan bazı vatandaşlar, bu fotoğrafın Türkiye'nin aydınlık ve mutlu günlere gideceğinin bir işareti olduğunu ifade ettiler. Kadınların da siyasete atılmasının olumlu bir adım olacağına inandıklarını belirten vatandaşlar, Türkiye'yi yöneten insanların bu karedeki gibi omuz omuza vermeleri gerektiğini belirttiler.