MedyaFaresi MedyaFaresi

YÖK Başkanı Özcan kadın heykelini müstehcen buldu

Atatürk Kültür Salonu'ndaki sergiyi gezen YÖK Başkanı Özcan, göğsü açık kadın heykelini inceleyerek 'müstehcen' bulduğunu söyledi.

Eklenme: 24 Mayıs 2011 15:21 - Güncelleme: 31 Mart 2016 21:00
YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan’ın Gaziantep Üniversitesi ziyareti sırasında korumalar olası yumurtalı protesto girişimi için ellerinde şemsiyelerle önlem aldı. Atatürk Kültür Salonu'ndaki sergiyi gezen YÖK Başkanı Özcan, göğsü açık kadın heykelini inceleyerek 'müstehcen' bulduğunu söyledi.

"HEYKEL MÜSTEHCEN"
Atatürk Kültür Salonu’ndaki ebru, heykel, fotoğraf ve karma sergiyi gezerken göğsü açık bir kadın heykelini dikkatli bir şekilde inceleyen Prof.Dr. Özcan, heykeli müstehcen bulduğunu söyledi. Kampuste kullanılan bisiklet ve motosiklete binen YÖK Başkanı, akrobatik hareket yapmakta zorlanınca vazgeçti.

Prof.Dr. Yusuf Ziya Özcan’ın üniversite ziyareti sırasında koruma önlemleri de dikkat çekti. Çok sayıda yakın korumanın önlem aldığı gezide, iki yakın koruma ise her an açılmaya hazır iki şemsiye ile Prof.Dr. Özcan’ı adım adım izledi. Prof.Dr. Özcan için öğrencilerin muhtemel bir yumurtalı protestosuna karşı şemsiyeli önlemle korunduğu belirtildi.