Yine tecavüz edip ağaca astılar

Geçen ay iki kadının toplu tecavüze uğradıktan sonra ağaca asılı bulunduğu Hindistan'ın Uttar Pradeş eyaletinde benzer bir olay daha yaşandı. Yeni kurban 19 yaşında ve ağaca asılı bulundu.

Eklenme: 12 Haziran 2014 14:46 - Güncelleme: 11 Nisan 2016 06:24

Hindistan'ın başkenti Yeni Delhi'ye 3 saat mesafede bulunan Uttar Pradeş eyaletinde yeni bir toplu tecavüz olayı yaşandı. 19 yaşındaki bir genç kız toplu tecavüze uğradıktan sonra ağaca asılı bulundu.

Hint polisi ise, kadının bölge halkı tarafından içki sattığı gerekçesiyle tehdit edildiğini iddia etti. Kadının ailesi de, cinayetle ilişkilendirilebilecek 5 kişinin ismini polise bildirdi.

Aile 19 yaşındaki kızlarının toplu tecavüze uğradığını iddia ederken, yapılan otopside tecavüz bulgusuna rastlanmadığı ileri sürüldü.

Hindistan'ın Bahraich bölgesinde geçtiğimiz Çarşamba günü de, 44 yaşında bir kadının cansız bedeni ağaca asılı bulunmuştu.

Hindistan'da geçtiğimiz yıl otobüsten indirilen bir üniversite öğrencisi toplu tecavüze uğramıştı. Genç kız kaldırıldığı hastanede hayatını kaybederken, ülkede kadına yönelik cinsel şiddet günlerce protesto edilmişti.

Hindistan’ın yeni Başbakanı Narendra Modi de, kadını korumanın bir numaralı öncelikleri olacağını söylemişti.