Abone Ol

Yılmaz Özdil'den AKP'ye Geçecek Denilen Mehmet Ali Çelebi'ye Tek Cümlelik Yorum

Gazeteci ve yazar Yılmaz Özdil’in, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Teğmen Çelebi’ye gönderme yaptığı iddia edildi.

Yılmaz Özdil'den AKP'ye Geçecek Denilen Mehmet Ali Çelebi'ye Tek Cümlelik Yorum

Sosyal medya sitesi Twitter’daki hesabından paylaşımda bulunan gazeteci ve yazar Yılmaz Özdil’in yaptığı paylaşımda AKP’ye katılacağı konuşulan Bağımsız Milletvekili Mehmet Ali Çelebi’ye gönderme yaptığı iddia edildi.

Özdil’in, “Yurtseverin salağı hainden fazla zarar verir yurda…” paylaşımıyla Teğmen Çelebi’yi kast ettiği iddia edilirken Teğmen Çelebi’nin Yılmaz Özdil’e yanıt vermediği görüldü.

Bu arada Yılmaz Özdil hayata dair bir paylaşım da yaptı. “Dün geçti, yarın meçhul, hayat şu an’dır…” sözlerini gün batımı ve dalga seslerinin olduğu bir videoyla birlikte paylaştı

NE OLMUŞTU?

Eski CHP milletvekili ve gazeteci Barış Yarkadaş, bağımsız milletvekili Mehmet Ali Çelebi'nin AK Partili yetkililerle görüştüğünü ve AKP’ye katılacağını iddia etti.

TV100'de yayınlanan "Gündeme Dair" programında iddiayı dile getiren Barış Yarkadaş, "Ergenekon operasyonlarında tutuklanan ve kamuoyunun 'Teğmen Çelebi' olarak tanıdığı bir süre önce CHP'den istifa etti, Memleket Partisi'ne geçti. Muharrem İnce'yle de bazı anlaşmazlıklara düşünce Memleket Partisi'nden de istifa etti. Mehmet Ali Çelebi son 20 gündür, önce Cumhur İttifakı'nı öven bazı paylaşımlarda bulundu, ardından bazı AKP milletvekilleriyle fotoğraf vermeye başladı" diye konuştu.

“AK PARTİ GRUP BAŞKANVEKİLİ VE MKYK ÜYESİYLE GÖRÜŞME YAPTILAR”

Çelebi'nin paylaşımlarını AK Partili bir iş insanına sorduğunu belirten Yarkadaş, şunları söyledi:

"Ben de bunu merak ettim, bugün AKP’li bir işadamı arkadaşıma da sordum, 'Mehmet Ali Çelebi'yle bir temasınız mı var' diye. Kendisini de aradım 2 kere, Mehmet Ali Çelebi'nin telefonu kapalıydı. İsmini veremeyeceğim AKP bir iş insanı, söylediği şu: 'Mehmet Ali Çelebi'yle AKP Grup Başkanvekillerinden biri ve AKP MKYK üyesi bir arkadaşımız temas kurdular, görüşmeler yaptılar ve Mehmet Ali Çelebi'nin Ekim ayından itibaren AKP sıralarında milletvekilliğine devam etmesi hususunda anlaştılar'. Yani Ekim ayında, TBMM açıldığında eğer son anda fikrini değiştirmezse, ki değiştireceğini de zannetmiyorum. İşin özeti şu, Mehmet Ali Çelebi, Ekim ayından itibaren AKP sıralarında milletvekilliğine devam edecek."

"Zaten Mevlüt Çavuşoğlu'nun iki açıklamasını da Twitter'da paylaşmıştı" diyen Yarkadaş, "Önceki gün de AKP milletvekili İsmail Ok'la gazileri ziyaret etti. Biliyorsunuz İsmail Ok da İYİ Parti'den AK Parti'ye geçmişti. Artık AKP'de diyebilirsiniz çünkü AKP'li iş insanı arkadaşımıza iki kez sordum, 'Televizyonda anlatacağım' dedim, 'Rahatlıkla söyleyebilirsin, bir grup başkanvekili ve bir MKYK üyesiyle görüştüler, üst düzey de görüşmeler oldu ve Mehmet Ali Çelebi Ekim ayında itibaren AKP'de siyaset yapacak' dedi" ifadelerini kullandı